Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kişisel Bakım
Toplumda burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti burundaki biçim bozukluğunun giderildiği estetik bir işlemdir. Estetik ve plastik cerrahisi tarafından uygulanan bu yöntem son derece avantajlıdır....
EMOJİLE

Toplumda burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti burundaki biçim bozukluğunun giderildiği estetik bir işlemdir. Estetik ve plastik cerrahisi tarafından uygulanan bu yöntem son derece avantajlıdır. Bu işlem üzerinden burunda kusursuz bir biçim estetiği elde edilir. Rinoplasti geçmişten günümüze dek güvenli bir şekilde uygulanır. Bu sebeple risk faktörleri minimum düzeydedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Rinoplasti yani burun estetiği adından da anlaşılacağı üzere burundaki şekil bozukluklarının garantili bir şekilde giderildiği kaliteli ve güvenilir bir estetik işlemdir. Rinoplasti tamamen cerrahi bir uygulama olduğundan ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Hijyenik bir ortamda uygulandığından hastaların enfeksiyon kapma riski bulunmaz.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Rinoplasti gerek duyulması durumunda burun kıkırdak, kemik ve dokusunun bütün olarak değiştirilmesini kapsar. Burunda meydana gelen biçim bozuklukları doğum sonrasında, doğuştan itibaren ve buruna alınan şiddetli darbe sonucunda görülebilir.

Bu sorunun giderilmesi için burun estetiği en ideal tedavi seçeneğidir. Burun ameliyatlarında kanama, burunda ağrı gibi durumlar görülebilir. Bu tip durumlar karşısında ilgili doktor tarafından gerekli önlemler alınmalıdır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun ameliyatları 18 yaşını dolduran herkese uygulanabilir. Burnunda biçim ve işlev sorunu olanlara burun estetiği uygulanabilir. Bu işlem doğrultusunda bireylerde yaşam kalitesi kısa sürede yükseltilebilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti sonrası ve burun estetiği fiyatları dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. Uygulanan iç pansumanlar ameliyat sonrasında da genel olarak 24 saat ila 1 hafta boyunca yerinde kalır. Hastanın bu zaman dilimi boyunca iç pansumanlara dokunmaması önemlidir.

İlgili doktor tarafından ayrıca koruma açısından burun bölgesine atel uygulayabilir. Bu da ortalama olarak 1 hafta süreli olarak yerinde kalmalıdır. Ameliyat sonrasında hafif düzeyde burun çevresinde şişlik, morluk ve ağrı görülebilir.

Bu da kaliteli ağrı kesici ilaçlar üzerinden giderilebilir. Hastanın en az 7 gün boyunca göğüs ve yüz üstü yatış pozisyonundan uzak durması önem arz eder.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Rinoplasti ameliyatı sonrası iyileşme süreci genellikle kısadır. Fakat burun estetiği ameliyatından sonraki iyileşme süreci hastalar arasında farklılık gösterebilir. Burun ilk 3 ay içerisinde yeni şeklini almaya başlar. 6 ay içerisinde ise burun şekli tamamen yerine oturur.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı Ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Rinoplasti ameliyatında hastaların İstanbul’da genellikle 2-3 gün kalması uygundur. Hastanede kalış süreci ise 1 gün idealdir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

2022 yılında burun estetiği fiyatları daha düşüktür. Bu durumun ana nedenlerinden biri, rinoplastinin her geçen yıl daha çok tercih edilmesidir. Modern çağımızda insanlar kusursuz bir yüz estetiğine sahip olmayı tercih ediyor. Bu sebeple rinoplasti ameliyatına daha yoğun ilgi duyuluyor. Rinoplastide hastanın hastanede fazla süreli kalmasına genelde gerek yoktur. Ameliyattan en fazla 1 gün sonrasında taburcu edilebilir.

Estetik Sonrasında Hastada Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya da Şişlik Olur Mu?

Rinoplasti sonrasında hastada ciddi anlamda ağrı, morluk ve ödem meydana gelmez. Hafif düzeyde oluşabilir. Bu durum etkili birtakım ağrı kesiciler üzerinden 2-3 gün içerisinde kontrol altına alınabilir.

Burun Estetiği Fiyatları

2021 yılında burun estetiği fiyatları her bütçeye hitap eder. Burun ameliyatları fiyatları da diğer estetik ameliyat fiyatlarında olduğu gibi yıllık olarak değişkenlik gösterir. Bu sebeple 2022 yılında rinoplasti olmadan önce doktorunuzun kurumsal web sitesi üzerinden ameliyat güncel fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Rinoplasti fiyatları hastaneler arasında da farklılık teşkil eder. Bu bakımdan burun estetiği fiyatları hasta sitesinden de takip edilebilir.

Rinoplasti ameliyatını tercihiniz doğrultusunda özel doktor kliniğinden, devlet veya özel hastane üzerinden yaptırabilirsiniz. Ödemenizi ameliyat sonrasında veya öncesinde doktorunuza nakit veya tüm banka kredi kartlarınız üzerinden yapabilirsiniz. Rinoplastiyle daha pozitif bir yaşam elde edersiniz.

https://www.salihonurbasat.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme