Dev Adam Sultan’a, Dev Çivi

İlaç
Geçen salı yağmurlu havada kayarak düşen Kösen’in sağ uyluk kemiği kırıldı. Tedavi için Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’ne yatırılan Kösen için piyasadaki ürünlerin...
EMOJİLE

Geçen salı yağmurlu havada kayarak düşen Kösen’in sağ uyluk kemiği kırıldı. Tedavi için Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’ne yatırılan Kösen için piyasadaki ürünlerin boyutunun küçük gelmesi üzerine daha büyük implant sipariş edildi. Hastane yetkilileri, Kösen için uygun büyüklükteki implantın bulunmasının ardından ameliyatın gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kösen, hastane odasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen salı rutin kontrollerini yaptırmak üzere Hacettepe Üniversitesine gelmek için yola çıktığında ayağının kaydığını ve düştüğünü anlattı. Sağ uyluk kemiğinde kırık olduğunu belirten Kösen, ”Aynı bacağımda daha önce de disk kayması olmuştu. Boyumun çok uzun olması nedeniyle dengemi kaybettim ve düştüm” dedi.

Bacağı kırılmasa, bir etkinliğe katılmak üzere Küba’ya gideceğini ifade eden Kösen, daha önce de üç kez beyin ameliyatı olduğunu, iki kere radyoterapi gördüğünü, bir kez de diş etinden ameliyat olduğunu kaydetti.

Genel sağlık durumunun iyi olduğunu ancak kendisi için uygun bir iş bulamadığını anlatan Kösen, şunları söyledi:

”Çok uzun boylu olduğum için kimse bana iş vermiyor. Asgari ücretle çalışan kardeşimin eline bakıyorum. Bana sigortalı iş vaadinde bulunuldu ancak hiçbiri yerine getirilmedi. Bir çay ocağı açıp kardeşlerimle işletmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Başbakanımızdan destek bekliyorum.”

Televizyon dizisi veya reklamlarda rol almak istediğini ya da bir program sunuculuğunu üstlenebileceğini ifade eden Kösen, ”Üç yıldır dünyanın en uzun adamı olarak Türkiye’yi tanıtıyorum. Bu yüzden destek bekliyorum. Giysilerim, ayakkabılarım hep özel olarak üretiliyor. Bunların maliyeti çok yüksek” diye konuştu.

Mardin’de bir şirketin sadece sigorta primlerini ödediğini ve bu sayede tedavi olabildiğini anlatan Kösen, evlilik hayali olduğunu da dile getirdi. Kösen, ”Yurt dışından çok talibim çıktı ama hiçbirini kabul etmedim. Kendi dilimden ve kültürümden birisi olsun istiyorum” dedi.

8-9 yaşından beri ”büyüme hastalığı (akromegali)” bulunduğunu, bu nedenle okula gidemediğini ifade eden Kösen, bir işinin olmasını çok istediğini yineledi.

Kösen, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavisini yürüten doktorlara ve sağlık ekibine çok teşekkür ederek, burada kendisine çok iyi bakıldığını söyledi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme