Domuz Gribi’nden 3. Ölüm

Hastalıklar
Manisa ve Diyarbakır‘dan sonra domuz gribi bir can da daha aldı. Sağlık Bakanlığı, son olarak Konya’da kronik hastalığı bulunan 37 yaşındaki bir kadının, domuz gribinden hayatını kaybettiğ...
EMOJİLE

Manisa ve Diyarbakır‘dan sonra domuz gribi bir can da daha aldı. Sağlık Bakanlığı, son olarak Konya’da kronik hastalığı bulunan 37 yaşındaki bir kadının, domuz gribinden hayatını kaybettiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, Konya‘da dün hastaneye kaldırılan 37 yaşındaki bir kadının, domuz gribinden hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, hastanelerde tedavisi sürdürülen ve laboratuar teyidi pandemik A (H1N1) grip vakası sayısının 16 olduğu, bunlardan durumu ağır olan 3 hastanın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği duyuruldu.

Açıklamada, Konya‘da, kronik hastalığı bulunan 37 yaşında bir kadının dün hastaneye kaldırıldığı ve hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamaya göre, bu kadından alınan numunede Pandemik A(H1N1) virüsü bulunduğu tespit edildi. Bu ölümle, Türkiye’de pandemik gripten ölen kişi sayısı 3’e yükseldi.

Bakanlığın açıklamasında, 2 yaşından küçük çocuklar, kronik hastalığı olanlar, gebeler ve 65 yaş üstündekilerin grip belirtileri ortaya çıktığında mutlaka bir hekime müracaat etmeleri gerektiği vurgulandı. Bu kişiler dışında, grip belirtileri ortaya çıkan kişilerin, evlerinde istirahat etmeleri, ancak genel durumda kötüleşme, solunum güçlüğü, göğüs ağrısı, nefes darlığı, bilinç bulanıklığı, 3 günden fazla süren ateş, ciddi ve sürekli kusması olan vakaların beklemeden doktora müracaat etmeleri istendi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme