Denizde gözlerinizi açmayın!

Hastalıklar
Op. Dr. Mürüvvet Tüzünalp, deniz ve havuz sezonunun açılmasıyla çok sık karşılaşılan iltihaplı bir göz rahatsızlığı olan konjonktivit hastalığıyla ilgili aileleri uyarıyor. Medya haber’de yer al...
EMOJİLE

Op. Dr. Mürüvvet Tüzünalp, deniz ve havuz sezonunun açılmasıyla çok sık karşılaşılan iltihaplı bir göz rahatsızlığı olan konjonktivit hastalığıyla ilgili aileleri uyarıyor.

Medya haber’de yer alan habere göre, yaz tatilinin vazgeçilmezi olan havuzları kullanırken hijyen şartlarına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Tüzünalp, hijyenik olmayan havuzların başta konjonktivit olmak üzere birçok göz rahatsızlığına neden olabileceğine dikkat çekiyor. Özellikle yaz aylarında sık sık karşılaşılan konjonktivitin sadece havuzlardan değil, yeteri kadar temiz olmayan denizlerden de kapılabileceğinin altını çizen Tüzünalp, “Özellikle çok tuzlu denizlerde suyun içinde gözleri açmamak, birçok alerjik göz rahatsızlıklarından korunmada önemli. Göz enfeksiyonlarına ve sudaki gözü tahriş eden maddelere karşı, deniz gözlüğü veya maske kullanın” diyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme