Hastalıklar

Cami ve Kiliseler de Temizlenecek

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçedeki okullarda dezenfekte çalışmasına başladıklarını belirterek, okulların ardından cami, kilise ve minibüslerde de aynı çalışma yapılacak. ”Domuz gribine” karşı alınan önlemler kapsamında, Cezayirli Gazi..

Cami ve Kiliseler de Temizlenecek

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçedeki okullarda dezenfekte çalışmasına başladıklarını belirterek, okulların ardından cami, kilise ve minibüslerde de aynı çalışma yapılacak.

”Domuz gribine” karşı alınan önlemler kapsamında, Cezayirli Gazi Hasanpaşa İlköğretim Okulu‘nda dezenfekte çalışması yapıldı.

Demircan, burada yaptığı açıklamada, ”domuz gribi” ile ilgili olarak ülkede ciddi bir hassasiyet oluştuğunu bildirerek, virüse karşı, vatandaşların yoğun bulunduğu mekanlarda tedbir almaya başladıklarını kaydetti.

İlçede özel okullar dahil 45 okulun bulunduğunu anlatan Demircan, bin 170 sınıf ve bağımsız bölümlerde temizlik çalışması yapacaklarını bildirdi.

İlçedeki okulların 4 yıldır her hafta temizlendiğini ifade eden Demircan, ”İlçemizdeki okullarda dezenfekte çalışması başlatıldı. Ancak şimdi ortaya çıkan hassasiyetten dolayı, ilaçlama ve duman yoluyla dezenfekte uygulaması yapıyoruz. Okulların ardından camilerde, kiliselerde, minibüslerde de dezenfekte çalışması yapacağız. Bu çalışmaları 15 günde bir tekrarlayacağız. Kullanılan ilaçların etkisi 15 gün sürüyor. Bütün okulları, camileri, kiliseleri, minibüsleri, insanların yoğun olarak bulunduğu yerleri dezenfekte edeceğiz” dedi.

Beyoğlu Milli Eğitim Müdürü Osman Balcı da Belediyenin 2005 yılından bu yana okulları her hafta temizlediğini kaydederek, domuz gribi tehdidi nedeniyle, artık ilaçlama yöntemiyle temizlik yapıldığını ve Pazartesi gününe kadar bu çalışmaların biteceğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL