Bayrampaşa Belediyesi’nden “OTİZM” etkinliği

Hastalıklar
2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” nedeniyle Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi tarafından “Otizmin Farkındayım” sloganıyla “Aileler Buluşuyor” etkinliği düzen...
EMOJİLE

2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” nedeniyle Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi tarafından “Otizmin Farkındayım” sloganıyla “Aileler Buluşuyor” etkinliği düzenlenecektir. Otizm spektrum bozukluğu, yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur. Otizm spektrum bozukluğu, günümüzde zihinsel yetersizlikten sonra en sık rastlanan nöro-gelişimsel yetersizlik olarak ele alınmaktadır.

Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada “Otizm Farkındalık Ayı”, 2 Nisan ise “Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalarda otizmin tek tedavisinin, erken tanı ve yoğun özel eğitim olduğu vurgulanmaktadır.

Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Engelliler Merkezi olarak bu kapsamda 09 Nisan 2015 Perşembe günü Mehmet Akif Kültür Merkezi Baygem Toplantı Salonu Saat 14:00’de Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı almış çocuğu olan ailelerle bir araya gelerek Otizm’i konuşuyor olacağız. “Otizmin Farkındayım” “Aileler Buluşuyor” etkinliğimize otizmli çocuklarımızı ve ailelerini, ayrıca bu konuda duyarlı olan  tüm Bayrampaşalıları bekliyoruz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme