Kışın Çocukların İyi Beslenmesi Daha Önemli

Çocuk Sağlığı
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Özkul, kış mevsiminde çocukların gribal enfeksiyonlara daha sık yakalandığına dikkat çekerek, ailelerin bu dönemde çocukların beslenmesiyle daha çok ilgilenmel...
EMOJİLE

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Özkul, kış mevsiminde çocukların gribal enfeksiyonlara daha sık yakalandığına dikkat çekerek, ailelerin bu dönemde çocukların beslenmesiyle daha çok ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

İyi beslenemeyen çocukların beslenme düzenine dikkat edilerek, vitamin desteğinin sağlanması gerektiğini vurgulayan. Dr. Özkul, çocukların özellikle fast food tarzı yemekler yerine sebzelere yönelmesini tavsiye etti.

Özkul, asitli içeceklerdense daha yararlı olan meyve suyu, ayran gibi içecekleri tüketmeleri konusunda öğrencileri uyardı.

Uzm. Dr. Özkul, özellikle öğrencilerin kişisel hijyene dikkat etmeleri gerektiğini belirterek, "Kişisel hijyen bütün hastalıkları önlemede en önemli etkendir. Ellerimizi yemekten önce ve sonra, tuvaletten çıktıktan sonra bol sabun ve suyla iyi bir şekilde yıkamalıyız." dedi.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme