Yüz Nakli Yapılan Hatice Nergis, Aynaya Baktı

Bilimsel Çalışmalar
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından 17 Mart tarihinde yüz nakli gerçekleştirilen Hatice Nergis’e yeni yüzü yoğun bakım ünitesinde Pl...
EMOJİLE

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından 17 Mart tarihinde yüz nakli gerçekleştirilen Hatice Nergis’e yeni yüzü yoğun bakım ünitesinde Plastik Cerrahi ve Psikiyatri uzmanları eşliğinde…

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından 17 Mart tarihinde yüz nakli gerçekleştirilen Hatice Nergis’e yeni yüzü yoğun bakım ünitesinde Plastik Cerrahi ve Psikiyatri uzmanları eşliğinde gösterildi. Nergis’in yeni yüzünü uzun uzun inceleyip gülümsediği belirtildi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından 17 Mart 2012 tarihinde yüz nakli yapılan Hatice Nergis’in, bu tarihten itibaren hastanenin transplantasyon yoğun bakım ünitesinde takip edildiği hatırlatıldı. Nergis’e yoğun bakım ünitesinde yeni yüzü Plastik Cerrahi ve Psikiyatri uzmanları eşliğinde gösterildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Kendisi yeni yüzünü uzun uzun inceleyip, gülümsemiş ve çok beğendiğini, ekibe güvenmese böylesi bir ameliyata cesaret edemeyebileceğini ifade etmiştir. Psikiyatrik açıdan hastanın ilk tepkilerinin olumlu ve sağlıklı olduğu ifade edilmiştir. Hasta daha sonra yoğun bakımdan çıkarılarak, babası refakatinde kalacağı normal odaya alınmıştır. Hasta yoğun bakımdan normal odaya geçmenin moralini daha da yükselttiğini ifade etmiştir. Hastanın da rızası ile hastanın hastanemize ilk başvurduğundaki ve dün çekilen fotoğraflarının basın ile paylaşılmasına karar verilmiştir."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme