Yemekten Sonra Yapılmaması Gerekenler

Bilimsel Çalışmalar
Peki bu alışkanlıkların ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz? İşte yemekten sonra yapmamanız gerekenler: * Araştırmalar yemekten sonra içilen tek bir sigaranın 10 taneye bedel olduğu kanıtlıyor. ...
EMOJİLE

Peki bu alışkanlıkların ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz? İşte yemekten sonra yapmamanız gerekenler:

* Araştırmalar yemekten sonra içilen tek bir sigaranın 10 taneye bedel olduğu kanıtlıyor. (Kanser riski de doğru orantıda artıyor)

* Yemekten hemen sonra meyve yemek midenin hava ile dolmasına sebep oluyor.  O yüzden meyvenizi yemekten 1-2 saat önce ya da sonra yemelisiniz.

* Çay yaprakları yüksek oranda asit içerdiği için yemeklerden aldığımız proteinleri sindirmemizi zorlaşır.

* İnsanlar genellikle yemek yedikten sonra yürümenin ömrü uzattığına inanır. Halbuki bu doğru değil. Yürümek, sindirim sisteminin yediğimiz yemeklerden nütrientleri özümsememesine sebep olur. Yani yediğimiz yemeğin hiçbir anlamı kalmamsına…

* Banyo yapmak kan akışını ellere, ayaklara doğru çoğaltır ve bu da midenin etrafındaki kan miktarını azaltır. Sonuç olarak, sindirim sistemini zayıflatır.

* Yemekten hemen sonra uyuduğumuzda, yediklerimizi yeterince sindiremeyiz. Bu da bağırsak iltihaplanmalarına ve mide rahatsızlıklarına sebep olur.

En Son Haber