Virüse karşı sabun kullanın!

Bilimsel Çalışmalar
H3N2 virüsünün yol açtığı grip sebebiyle pek çok insan yüksek ateş, öksürük, burun akıntısı ve baş ağrısı gibi şikayetler yüzünden hastaneye başvurmaya devam ediyor. Akşam’da yer alan habere gör...
EMOJİLE

H3N2 virüsünün yol açtığı grip sebebiyle pek çok insan yüksek ateş, öksürük, burun akıntısı ve baş ağrısı gibi şikayetler yüzünden hastaneye başvurmaya devam ediyor. Akşam’da yer alan habere göre, Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri Klinik Laboratuvarlar Koordinatörü ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Kenan Keskin, insanların hijyen kurallarına pek dikkat etmediği için gribin çok çabuk bulaştığına dikkat çekerek ellerin temizliğinin dışında sık kullanılan eşyaların da deterjanla temizlenmesi gerektiğini söyledi. Keskin, “Masalar, kapı kolları, banyo yüzeyleri, mutfak tezgahı, oyuncak gibi sık dokunulan eşyaların günlük temizlikte kullanılan deterjanlarla ya da alkolle temizlenmesi gerekir” dedi.  

GRİP OLMADIYSANIZ AŞILANIN

H3N2 virüsünün yol açtığı grip dalgası hızla yayılıyor. Doç. Dr. Kenan Keskin, “Vakaların yaklaşık yüzde 80’i H3N2, geriye kalanların tamamına yakını ise H1N1 virüsüne bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Gripten korunmanın etkili yollarından biri de aşı olmaktır. Şubat ayı sonuna kadar aşı yaptırabilirsiniz” diye konuştu. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme