Uzmanlardan saman nezlesi uyarısı!

Bilimsel Çalışmalar
İngiliz uzmanlar uyardı: Son 50 yılın en şiddetli polen dalgası geliyor. Alerjik rahatsızlığı olanlar için bu yaz çok zor geçecek. İngiltere Ulusal Polen ve Aerobiyoloji Araştırma Birimi Başkanı Profe...
EMOJİLE

İngiliz uzmanlar uyardı: Son 50 yılın en şiddetli polen dalgası geliyor. Alerjik rahatsızlığı olanlar için bu yaz çok zor geçecek.

İngiltere Ulusal Polen ve Aerobiyoloji Araştırma Birimi Başkanı Profesör Roy Kennedy, Türkiye’de ‘saman nezlesi’ olarak da adlandırılan polen alerjisi konusunda tüm Avrupa ülkelerini uyardı. Kennedy bu yıl havaların geç, ama aniden ısınmasıyla büyük bir polen dalgalanması yaşanacağını söyledi.

Bunun 1962 yılından bu yana yaşanan en ani polen dalgalanması olabileceğini belirten Profesör Roy Kennedy şu uyarıyı yaptı: "Tüm Avrupa bu dalgalanmaya karşı risk altında. İlkbaharın soğuk geçmesi nedeniyle, polenler yaz aylarında daha yoğun olarak ortaya çıkacak. Alerjik rahatsızlığı olanlar için bu yaz çok zor geçecek.”

Uzmanlar alerjik rahatsızlıkları önlemenin ya da en azından etkisini azaltmanın en iyi yolunun düzenli beslenme olduğunu söylüyor.

kadın ve kadın

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme