Ünlüler, Otizmli Çocuklar İçin Bir Arada

Bilimsel Çalışmalar
Otizim hastalığında erken tanı ve bilinçlendirme projeleri kapsamında, toplumda farkındalık yaratmak amacıyla otizimli genç yeneteneklerin piyano resitaliyle gerçekleşecek etkinlikte ünlü isimler otiz...
EMOJİLE

Otizim hastalığında erken tanı ve bilinçlendirme projeleri kapsamında,
toplumda farkındalık yaratmak amacıyla otizimli genç yeneteneklerin piyano resitaliyle gerçekleşecek etkinlikte ünlü isimler otizimli gençlere destek olacak!

Dünya Otizm Farkındalık Ayı’nda İstanbul, adından uzun süre söz ettirecek bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Aralarında, Kurtlar Vadisi dizisi ile büyük çıkış yakalayan Pana Film Yönetim Kurulu üyeleri, ünlü akademisyen, psikolog ve yazar Üstün Dökmen, Kadın Sığınma Evleri kurucusu Serpil Tamur, Türkiye’nin ilk yetenek keşfi ve yönetimi ajansının Kurucu Ortağı ve Yöneticisi olan Gaye Sökmen ve listeleri alt üst eden ’Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan’ kitabının yazarı Aşkım Kapışmak’ın da bulunacağı pek çok ünlü isim gecede yer alarak otizimli çocuklara destek verecek.

Jale Sezgin Sanat Merkezi tarafından düzenlenen bu anlamlı gecenin sunuculuğu, Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı ünlü yazar Aşkım Kapışmak tarafından gönüllü olarak gerçekleştirilecek ve gece boyunca otizm farkındalığının altı çizilecek. Yine Aşkım Kapışmak’ın sunuculuğunu yapacağı açık arttırmada engelli öğrencilerin el sanatları sergisindeki ürünler satılacak ve geceden elde edilen tüm gelir otizmli ve özel eğitim gerektiren çocuk ve gençler için verilecek eğitim burslarında kullanılacak.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini eğitim ile ortaya çıkarabilmekte sanatın ne kadar büyük rol oynadığının gösterileceği gece 31 Mart Perşembe akşamı saat 19:00’da Ataköy Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Eğer sizde bu anlamlı gecede yer almak, otizimli gençlerimize destek olmak istiyorsanız; 2 Nisan akşamı Ataköy Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde buluşalım, onlara yardım elini uzatalım!

Haber365