Şimdi de fare ve tilki eti skandalı!

Bilimsel Çalışmalar
Çin’de sığır ve koyun etlerine işlenmiş tilki, fare ve vizon eti karıştırarak satan 904 kişi tutuklandı. Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı, Ocak ayından bu yana etle ilgili suçlara ilişkin 382 davaya...
EMOJİLE

Çin’de sığır ve koyun etlerine işlenmiş tilki, fare ve vizon eti karıştırarak satan 904 kişi tutuklandı.

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı, Ocak ayından bu yana etle ilgili suçlara ilişkin 382 davaya bakıldığını ve 20 bin tondan fazla yasa dışı ürünün ele geçirildiğini açıkladı.

Ülkenin doğusundaki Ciangsu eyaletinin Vuşi kentinde yakalanan şüphelilerin, sığır ve koyun etlerine kimyasal işleme tabi tutulmuş fare, tilki ve vizon etleri katarak sattıkları, bu ürünlerin satışından 10 milyon yuan (2 milyon 911 bin TL) elde ettikleri bildirildi.

Bakanlık, ete su enjekte edilmesi, etlerin işlemden geçirilirken çeşitli kimyasallar katılması, hastalıklı ve sahte et satışı gibi suçların da işlendiğini belirtti.

Çin’in farklı bölgelerinde de sahte et üretimi yapılan yerler tespit edildiği ifade edilirken, ülkede yoğun tüketilen tavuk ayaklarının işlenmesi sırasında hidrojen peroksit çözeltisi kullanıldığı tespit edildi.

Bakanlık yetkilileri, yapılan tutuklamaların ülkede gıda güvenliği ile ilgili suçlarla mücadelede ilk aşama olduğunu, günlük ürünler başta olmak üzere birçok gıda ürünüyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme