Sabah uyanmak zor mu? İşte size 5 öneri!

Bilimsel Çalışmalar
5 adımda her şey yoluna girecek ve siz sabah üşenmeden keyifle kalkacaksınız! Sağlığınız ne durumda? Yataktan kalkamama sebeblerinizden ilki vücut sorunlarınız olabilir. Bu yüzden sağlıklı besinleri t...
EMOJİLE

5 adımda her şey yoluna girecek ve siz sabah üşenmeden keyifle kalkacaksınız!

Sağlığınız ne durumda?

Yataktan kalkamama sebeblerinizden ilki vücut sorunlarınız olabilir. Bu yüzden sağlıklı besinleri tercih etmelisiniz. Belki de uyku apneniz vardır. Eğer her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız, bu konuda bir uzmana gözükmeniz gerekir.

Alarmı uzağa koyun!

Alarmı susturduğunuzu bile hatırlamıyorsunuz değil mi? Bunun için alarmı yatağınızın kenarına değil de biraz uzakta bir yere koyarsanız, daha fazla dayanamayıp, onu susturmak için yataktan çıkacaksınız. Aynı zamanda eğer karanlıkta uyumayı tercih ediyorsanız alarmınızı ışıklı olanlardan tercih edin. Daha çabuk ayılmanızı sağlayacaktır.

Yatmadan önce yediklerinize dikkat!

Gece uyumadan önce alkol ya da kafein içerikli içecekler tüketiyorsanız, bu tür içecekler uykuya geçmeniz için engel oluşturan içerikler barındırır. Bu nedenle yatmadan önce bu tür içeceklerin tüketimine dikkat etmeniz gerekir.

Farklı kokular koklayın!

Uyanmayı başardınız fakat ayılamıyorsunuz! Bunun için yatağınızın kenarında portakal, üzüm ya da nane aromalı yağlardan bulundurun. Kalktığınız an da bunlardan koklamanız, güne daha çabuk başlamanızı sağlayacaktır.

Uyanma konusunda kendinize eğitim verin!

Her sabah kalkmak için kendinizi zorlamak yerine, ayılmak için gün içinde yataktan kalkma egzersiz yapın. Günde iki kere 10 defa yapacağınız bu alıştırma ile alarm çaldığı an da yataktan daha hızlı kalkacaksınız. ?

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme