“Sabah 2 Pohaça Çok Tehlikeli”

Bilimsel Çalışmalar
Saf tereyağı ve zeytinyağından korkmayın diyen Canan Karatay asıl tehlikenin şeker olduğunu söyledi. YAĞ KİLO ALDIRMAZ Karatay, "Yağlar tehlikeli diye senelerce halkımıza söylendi. Senelerce yağl...
EMOJİLE

Saf tereyağı ve zeytinyağından korkmayın diyen Canan Karatay asıl tehlikenin şeker olduğunu söyledi.

YAĞ KİLO ALDIRMAZ

Karatay, "Yağlar tehlikeli diye senelerce halkımıza söylendi. Senelerce yağlar yasaklandı. Esas şekerin, ensülinin tehlikeli olduğu halkımızdan saklandı. Kusura bakmasınlar. Yağ kilo aldırmaz" dedi.

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, şu uyarılarda bulundu:

Saf tereyağı, köy tereyağı ve saf zeytinyağından kormayın. Bol bol kulanın. Özellikle salatalarda bol zeytinyağı koymadığınız zaman, içindeki vitaminlerin emilimi olmuyor.

Diyet yiyecekler, suni tatlandırıcıları mutfağınıza sokmayın. Bal ve pekmezin de bir faydası yok; kan şekerini ve ensülini yükseltiyor. Fazlası gider yağ olur.

SABAH 2 POHAÇA YEMEK TEHLİKELİ

Kiloluysanız ekmek ve pilavdan uzak durun. Köy tavuğu öneriyorum. Sabah 2 poğaça yemek, tehlikeli. Karbonhidratlı gıda tüketenlerin kalp krizi oranı yüzde 75 fazladır.

En ideali günde 2 öğün. Güzel bir kahvaltı şart. Akşam yemeğinden sonra meyve tehlikeli. 20.00’den sonra hiçbir şey yenmemeli. Tabii her gün 20 dakika yürüyüş şart.

"ÇOCUKLARI ZEHİRLEMEYİN"

"Çocuklarda da obezite tehlikeli boyutlarda. Patates kızartıp üzerine ketçap dökmek en büyük zehirdir."

aktifhaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme