Neden Çok Terliyoruz?

Bilimsel Çalışmalar
Vücut losyonları, deodorantlar, koltukaltı ter emen pedler ve daha pek çok ürün arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Bazıları ise tek bir hamleyle kurtulmak için lazer operasyonlara başv...
EMOJİLE

Vücut losyonları, deodorantlar, koltukaltı ter emen pedler ve daha pek çok ürün arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bazıları ise tek bir hamleyle kurtulmak için lazer operasyonlara başvurur.  Pahalı bir uygulama olan bu operasyonun ise uzun süreli etkilerinden bahsetmek için yeterli bilgi mevcut değildir. Antiperspirant özellik gösteren deodorantlar kişiden kişiye değişen bir etki gösterir. Bu ürünlerin etkisi ise uygulama yönteminize de bağlı olarak değişir. Deodorant ve spreyleri kullanmadan önce bölgenin temiz olduğundan emin olun.

Ancak bazıları için antiperspirantlar etkili olmaz. Bunun nedeni bu kişilerde terlemenin koltuk atında değil başka bölgelerde görülüyor olmasıdır. Bu yerler genellikle eller, sırt ve göğüstür. Bu kişiler terlemeyi kontrol altına almak için ilaç kullanmak durumunda kalabilir. Antikolinerjikler olarak bilinen bu ilaçlar genellikle etkili sonuç verir.
 

Haber Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme