Kilo Verdiren 5 Yiyecek

Bilimsel Çalışmalar
Yeşil Çay Yeşil çay metabolizmayı hızlandıran ve anti-kanser özelliği bulunan bir çay çeşididir. Ayrıca yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Mayasız bir içecek olan yeşil çayı yemeklerin sonunda tüketeb...
EMOJİLE

Yeşil Çay

Yeşil çay metabolizmayı hızlandıran ve anti-kanser özelliği bulunan bir çay çeşididir. Ayrıca yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Mayasız bir içecek olan yeşil çayı yemeklerin sonunda tüketebilirsiniz. 5 fincan yeşil çay 70-80 kalorinin yakılmasını sağlar.

 Az yağlı süt ve süt ürünleri

Kalsiyum açısından oldukça zengin olan bu besin maddeleri yağ hücrelerinin yakılmasını hızlandıran enzimlerin üretimini destekler. Günde 3-4 kez süt ve süt ürünleri tüketen kadınların yağ yakım hızı %70 oranında artmaktadır.

Su

Yeterince su içmiyorsanız kilo verme sorunuyla karşı karşıya kalacaksınız. Sıvı eksikliği metabolizmanın yavaşlamasına ve kandaki glukoz seviyesinin düşmesine neden olur. Her gün mutlaka 1,5 litre su içmeye özen gösterin.

Proteinli yiyecekler

Proteinler kasların oluşumu için oldukça önemlidir. Protein açısından zengin yemekler metabolizmayı hızlandırır. Sindirim sistemimiz proteinleri yakmak için daha fazla enerji harcar ve bu sayede daha fazla kalori yakar. beslenme düzeninizin %20-35’i proteinden oluşmalıdır. Bu sayede günde 120-130 kalori yakabilirsiniz.

Baharatlı besinler

Baharatlar ve özellikle kırmızı biber metabolizmayı hızlandırır, çünkü içerisinde bulunan besin maddeleri adrenalin salgılanmasını ve dolaylı olarak da kalori yakımını artırır.

Milliyet

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme