İşte en temiz su markası!

Bilimsel Çalışmalar
Yaklaşık bin 500 metre yüksekliğinde bulunan Keremali Dağları’ndan çıkan ve Geyve ilçesinde şişelenerek satılan Buzdağı Doğal Mineralli Suları, yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye’nin ...
EMOJİLE

Yaklaşık bin 500 metre yüksekliğinde bulunan Keremali Dağları’ndan çıkan ve Geyve ilçesinde şişelenerek satılan Buzdağı Doğal Mineralli Suları, yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye’nin en temiz suyu seçildi.
 
Buzdağı Doğal Mineralli Suları Pazarlama Müdürü Kuddusi Dolu, yaptığı açıklamada, suyun tamamen doğal mineralli olduğunu belirterek, ”Vücuda faydalı su, doğal mineralli sudur.
 
2004 AB Uyum Protokolü çerçevesinde Türkiye’deki suların kalitesine yönelik bir değerlendirme çalışması yapıldı.
 
Bu değerlendirmeye göre Buzdağı Suyu, Türkiye’de doğal mineralli su unvanını alan ilk 4 firmadan biridir” dedi.
 
Dolu, yapılan değerlendirmede suyun içindeki kalsiyum ve magnezyum gibi maddelerin oranlarının baz alındığına işaret ederek, piyasada satılan suların en faydalısının doğal mineralli sular olduğunu kaydetti.
 
”Tüketicilerimize doğal mineralli suları tüketmesini tavsiye ediyoruz” diyen Dolu, şöyle konuştu:
 
”Bu tür sular, bakteriyel açısından da tertemizdir. Doğal mineralin yanı sıra temizlik açısından da suların değerlendirilmesi yapılıyor.
 
Türkiye’de içme suları içinde arsenik gibi zararlı elementler noktasından en temiz su seçildik. Bundan dolayı da çok mutluyuz.
 
AB uyum süreci kapsamında da doğal mineralli sular tercih ediliyor. Doğal mineralli demek, suyun kaliteli olması demektir. AB de bu tür suların satılmasını istiyor. Suyumuz da doğal mineralli içeriğe sahip ve barındırdığı bakteriler bakımından en temiz su.”
 
PLASTİK ŞİŞE YERİNE CAM ŞİŞE
 
Dolu, Türkiye’de satılan suların plastik şişede satıldığına işaret ederek, kendilerinin de cam şişede su satmaya başlayacaklarını anlattı.
 
Cam şişenin insan sağlığı açısından daha faydalı olacağını vurgulayan Dolu, ”Plastik damacana yerine cam damacana içinde su satmayı düşünüyoruz.
 
Bunun çalışmasını da kısa sürede tamamlayacağız ve cam damacana içinde doğal mineralli sularımızı vatandaşlarımıza sunacağız” ifadelerini kullandı.
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme