Hurmanın faydalarını biliyor musunuz?

Bilimsel Çalışmalar
Topoğlu programda, hurma içersinde B12 Vitamini ve folikasitin olduğunu ve hamilelikte mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Hurma da “yok, yok!” diyen Topoğlu kansızlık ve kemik erim...
EMOJİLE

Topoğlu programda, hurma içersinde B12 Vitamini ve folikasitin olduğunu ve hamilelikte mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurguladı.

Hurma da “yok, yok!” diyen Topoğlu kansızlık ve kemik erimesi ile ciddi sorun yaşayan kadınların da şifa kaynağı hurmayı mutlaka tüketmeleri gerektiğini söyledi.

Hamilelere faydaları neler?

– Vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstleniyor.

– Hamilelikte meydana gelen uzun süreli bulantı ve fiziksel tepkimeleri engeller.

– Hamilelikte kansızlığı engeller. Çok fazla demir içermesi sebebiyle, bir insan günde 15 tane hurma yiyerek vücudunun demir ihtiyacını karşılayabilir ve demir eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklardan korunmuş olur.

– Hamilelikte A vitaminine olan ihtiyaç da artar. Hurma, içindeki A vitamini sayesinde, görme gücünü ve vücut direncini artırır, kemik ve dişlerin güçlenmesini sağlar.

Diğer faydaları…

– İçeriğinde bulunan bol miktarda potasyum vücuttaki su dengesi düzenler.

– Beyne oksijen gitmesine yardımcı olur.

– Zehirli vücut atıklarını dışarı atması için böbrekleri uyarır.

-Yüksek kan basıncını düşürmeye yardım eder ve sağlıklı deri oluşumunu sağlar.

– İçeriğindeki kalsiyum ve fosfat, iskelet oluşumu ve vücudun kemik yapısının dengelenmesi sağlar. Kemik zayıflığına karşı bünyeyi korur ve bu hastalıkların azaltılmasına yardım eder.

– Stres ve gerginliği giderici etkisi bulunur.

– İçeriğindeki B6 vitamininin ve kasların çalışmasında önemli rol oynar

– Bir günde yenilen 2-3 tane hurma vücudun magnezyum ihtiyacını karşılayabilir.

– İçerdiği B1 vitamini ile sinir sisteminin sağlıklı olmasını kolaylaştırır. Vücuttaki karbonhidratların enerjiye çevrilmesine, protein ve yağların vücudun diğer ihtiyaçları için kullanılmasına yardımcı olur.

– B2 vitaminiyle de, vücudun enerji sağlaması ve hücrelerin yenilenmesi için protein, karbonhidrat ve yağların yakılmasına yardımcı olur.

– Vücuttaki betakarotenin hücrelere saldıran moleküllerini kontrol altına alır, kanseri önleyici özelliğe sahiptir.

-İçeriğindeki protein sayesinde vücudun hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı korunmasını sağlar, hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur