Horlama Tedavisinde Uzmanlardan Uyarı!

Bilimsel Çalışmalar
Horlayan kişilerin gece daha iyi uyuyabilmeleri için sırt üstü yatmak yerine yan yatmaları tavsiye edilirken, eski ve basit bir çözüm yöntemi olan pijamanın arkasına tenis topu dikmenin, birçok kronik...
EMOJİLE

Horlayan kişilerin gece daha iyi uyuyabilmeleri için sırt üstü yatmak yerine yan yatmaları tavsiye edilirken, eski ve basit bir çözüm yöntemi olan pijamanın arkasına tenis topu dikmenin, birçok kronik horlayan kişide işe yaramayabileceği belirtildi.

New York Times gazetesi, horlayan kişilerin sırt üstü yatmak yerine yan yatmalarının daha iyi bir gece uykusu sağlayabileceğini vurgulayarak, yapılan araştırmalarda, eski ve basit bir çözüm yöntemi olan pijamanın arkasına tenis topu dikmenin bir çok kronik horlayan kişide işe yaramayabileceğine dikkat çekildiğini belirtti.

Clinical Sleep Medicine Dergisi’nde yayınlanan 2009 yılında yapılan 67 horlayan kişinin incelendiği bir araştırmada ise, horlayan kişinin sırtına tenis topu konulan hastaların birçoğunun horlamayı bıraktığı vurgulandı.

Ancak, araştırmaya katılanların yüzde 10’undan daha azının hala aynı tekniği kullandığı ifade edilirken, horlamaya devam edenlerde tenis topunun sırt ağrısına neden olduğu ya da topun çok fazla hareket ettiğine dikkat çekildi.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme