Horlama, 10 Dakikada Tedavi Ediliyor

Bilimsel Çalışmalar
Muş Devlet Hastanesi’ne alınan radyo frekans cihazı ile yapılan tedavi sayesinde horlama sorunu olan vatandaşlar 10 dakika içinda sağlığına kavuşuyor. Muş Devlet Hastanesi kulak-burun-boğaz serv...
EMOJİLE

Muş Devlet Hastanesi’ne alınan radyo frekans cihazı ile yapılan tedavi sayesinde horlama sorunu olan vatandaşlar 10 dakika içinda sağlığına kavuşuyor.

Muş Devlet Hastanesi kulak-burun-boğaz servisine alınan radyo frekans cihazı ile horlama, burun tıkanıklığı ve burun şişmesi gibi hastalıklar 10 dakika gibi kısa bir sürede tedavi ediliyor. Kulak-Burun-Boğaz kliniğinde tedaviyi Op. Dr. Burak Bayraktar, Op. Dr. Zafer Hırçın, Op. Dr. Dinçer Kadıoğlu ve Op. Dr. Mehmet Karademir gerçekleştiriyor.

Bölgede bulunan illerde olmayan cihazın 50 bin liraya alındığını söyleyen Op. Dr. Burak Bayraktar, cihazın en son çıkan model olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili olarak gazetecilere bilgi veren Muş Devlet Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Uzmanı Op. Dr. Burak Bayraktar, "Normal erişkin insanların en az yüzde 45’i zaman zaman horlarken, yüzde 25’i ise sürekli olarak horlamaktadır. Horlama problemi en çok şişman erkeklerde görülür ve yaşla birlikte her geçen gün artar. Sırt üstü yatarken horlama daha çok artar. Çene ve boyun askıları, boyunluklar ve ağız içine yerleştirilen cihazlar hiçbir yarar sağlamamıştır. Horlama sesi ile çalışıp hastayı uyandıran elektronik cihazlar bulunmuştur. Bütün bunlar hastanın horlamadan uyuma alıştırmaları olarak düşünülmüştür. Maalesef horlama kişinin kontrolünde olmayan bir problem olup tüm bu cihazlar hastayı sadece uyutmamaya yöneliktir." dedi.

Bayraktar, geliştirilen radyo frekans dalgaları ile 10 dakika gibi kısa sürede horlamaya son verecek olan tedavi yöntemine başladıklarını kaydederek serviste şu ana kadar 60’a yakın hastayı tedavi ettiklerini belirtti.

CİHAN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme