Hafızanızı Böyle Güçlendirin!

Bilimsel Çalışmalar
Güne gül koklayarak başlamak hafızayı güçlü ve vücudu dinç tutuyor. Uzman Dr. Ramazan Özarslan, güne gül ve çiçek koklayarak başlayan insanlarda gün boyu hafıza ve vücudun dinç kaldığını söyledi. Güze...
EMOJİLE

Güne gül koklayarak başlamak hafızayı güçlü ve vücudu dinç tutuyor. Uzman Dr. Ramazan Özarslan, güne gül ve çiçek koklayarak başlayan insanlarda gün boyu hafıza ve vücudun dinç kaldığını söyledi. Güzel gören güzel düşünür sözünden hareketle, insanın özünde hep sevgi ve güzelliğe karşı istek olduğunu belirten Dr. Özarslan, güzel kokunun her zaman insan vücudu üzerinde pozitif etki yaptığını ifade etti.

Star’da da bulunan habere göre, güne gül koklayarak başlamanın, negatif olaylardan etkinlenmemeye karşı direnç oluşturduğunu belirten Özarslan, güzel kokunun aynı zamanda insan ilişkilerinde sağlıklı düşünme ve sabırlı olmayı sağladığını kaydetti. Özarslan "İğde çiçeğinin kokusu da insanı rahatlatır. Gül ve çiçek koklamak beyinde güzel düşünmeye teşvik eder, kötü ve olumsuz düşünmeye karşı paratöner görevi görür" dedi.

Haber Türk