Gözlükten Kurtulma Reçetesi

Bilimsel Çalışmalar
BIÇAKSIZ LAZER YÖNTEMİ İLASIK İLE GÖZLÜKLERE PAYDOS En yenilikçi bıçaksız lazer teknolojisi iLASIK lazer teknolojisi sayesinde 10 dakikalık bir operasyonla gözlüklerden kurtulmak artık mümkün. Dünyagö...
EMOJİLE

BIÇAKSIZ LAZER YÖNTEMİ İLASIK İLE GÖZLÜKLERE PAYDOS

En yenilikçi bıçaksız lazer teknolojisi iLASIK lazer teknolojisi sayesinde 10 dakikalık bir operasyonla gözlüklerden kurtulmak artık mümkün. Dünyagöz Hastaneleri Refraktif Cerrahi Bölümü Başkanı Dr. Efekan Coşkunseven, görme kusurlarının tedavisinde kullanılan iLASIK teknolojisi ile miyop, hipermetrop ve her türlü astigmat gibi görme bozukluğu olan hastaların gözlüksüz bir hayata adım attıklarını söyledi.

Günümüzde sıkça kullanılmakta olan lazer teknolojisini bir adım ileriye taşıyan iLASIK, tamamen kişiye özel yapılan tedavi (Advanced CustomVue™) ve bıçaksız lazer teknolojisinin (Intralese™) birarada uygulanmasından oluşuyor. Son derece güvenilir olan bu tedavi ile miyop, hipermetrop ve her türlü astigmat gibi görme bozukluğu olan hastalar 10 dakikalık bir operasyonla gözlüksüz bir hayata adım atıyorlar.

SANİYEDE 15.000 LAZER NOKTA VURUŞU

İLASIK tedavisini üç aşamada uyguladıklarını belirten Dr. Efekan Coşkunsever, "İlk olarak Kişiye Özel Tedavi Wavescan™ taraması ile kişinin görme kusurlarının 3 boyutlu haritası çıkartılıyor. Daha sonra bu haritadan alınan bilgiler kullanılarak kişiye özel tedavi (Advanced CustomVue™) belirleniyor. Uygulamanın son aşamasında ise saniyede 15.000 nokta vuruşu yapan bıçaksız lazer ışını (Intralese™), gözün planlanan noktasına atış yaparak hastanın görüş bozukluğunu düzeltiyor" dedi.

AVANTAJLARI NELER

Diğer lazer yöntemlerinden çok farklı bir teknolojiye sahip olan i-LASIK tedavisinin pek çok avantajı olduğunu belirten Dr. Çoskunseven, tedavinin bıçaklı yapılan lazer ameliyatlarına oranla 3 kat daha iyi bir görüş sağladığını ifade ederek şöyle konuştu: "iLASIK teknolojisi, bilinen göz takip sistemlerinden (eye tracker) farklı olarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketlerini de takip ediyor ve gözün planlanan noktasına atış yapılmasını sağlayarak yanlış tedavi riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca, ameliyatın bıçaksız olması bıçağın yaratacağı komplikasyonları elimine ettiğinden iyileşme süreci de çok kısalıyor."

NASA’DAN ONAYLI TEK LAZER TEKNOLOJİSİ

Şimdiye kadar hiçbir lazer tedavisini kabul etmeyen NASA ve Amerikan Ordusu, mesleki olarak çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken astranotların ve savaş pilotlarının görme bozukluklarının tedavisinde iLASIK kullanımına onay veriyor.

haberler.com