Bilimsel Çalışmalar

“Gözlerinizi Daha Sık Kırpın”

Konya Kulu Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Muhammet Mercan, uzun süre bilgisayar başında çalışanların gözlerini daha sık kırpmasını tavsiye etti. Dr. Mercan "Suni gözyaşı damlası da gözleri rahatlatabilir" dedi…

“Gözlerinizi Daha Sık Kırpın”

Konya Kulu Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Muhammet Mercan, uzun süre bilgisayar başında çalışanların gözlerini daha sık kırpmasını tavsiye etti. Dr. Mercan "Suni gözyaşı damlası da gözleri rahatlatabilir" dedi.

Kulu Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Muhammet Mercan, uzun süre bilgisayar başında çalışanların gözlerini daha sık kırpmasını tavsiye etti. Dr. Mercan, sürekli bilgisayar başında oturanların göz yorgunluğu, yanma, batma ve kuruluk gibi şikâyetleri olabileceğini kaydetti.
Gözlerdeki ağrı, kızarma ve yorgunlukların uzun süre ekrana bakılması ve gözlerin az kırpılmasından kaynaklandığını belirten Mercan, "Bilgisayar başında çalışan kişiler, bazen ara vermeli ve gözlerini daha çok kırpmalıdır. Kırpma, gözlerin kuruluğunu gidererek rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca suni gözyaşı damlası kullanmak da gözleri rahatlatabilir." dedi. İş hayatında klimalar ve tozlu ortamların gözlerde olumsuz etkilere yol açtığını ifade eden Dr. Mercan, bu tür ortamlarda göz sağlığına daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Muhammet Mercan, görme bozukluğu olanlarınsa muayene sonucu aldıkları gözlüklerini takarak ekrana bakması gerektiğini sözlerine ekledi.

CHA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL