Bu formül kirpiklerinizi uzatıyor!

Bilimsel Çalışmalar
Kirpik uzunluğu ise, eğer herhangi bir hastalıktan şikayetçi değilseniz ve kıl köklerini etkileyen bir sorunla uğraşmıyorsanız, aynı saç ve cilt tipiniz gibi anne ve babanızdan size miras kalır. Kirpi...
EMOJİLE

Kirpik uzunluğu ise, eğer herhangi bir hastalıktan şikayetçi değilseniz ve kıl köklerini etkileyen bir sorunla uğraşmıyorsanız, aynı saç ve cilt tipiniz gibi anne ve babanızdan size miras kalır. Kirpiklerin uzaması için bazı kozmetik ürünler bulunmakta ancak evde uygulayabileceğiniz bazı bakım maskeleri ile kirpiklerinizi bir miktar daha uzatabilir ve biraz daha çok görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerin daha gür ve uzun görünmesi için yapacağınız karışımda ihtiyacınız olacak malzemeler şöyle;

1/2 çay kaşığı Hint yağı

1/2 çay kaşığı beyaz huş ağacı yağı

1/2 çay kaşığı sedir ağacı yağı

1/2 çay kaşığı ardıç yağı

1/2 çay kaşığı greyfurt yağı

1/2 çay kaşığı adaçayı yağı

1/2 çay kaşığı civanperçemi yağı

1 su bardağı zeytinyağı

Karışımı saklamak ve uygulamak için gerekli malzemeler;

Küçük bir kase

Temiz rimel fırçası

Yüz temizleyicisi

Temiz bir havlu

Hazırlanması ve Uygulanması

Tüm uçucu yağları ve zeytinyağını bir şişeye koyup, şişenin ağzını kapadıktan sonra iyice çalkalayın. Karışımı kirpiklerinize sürmek için bir kaseye yarım çorba kaşığı kadar dökün ve temiz rimel fırçasını karışıma batırın. Fırçanın yağı iyice emmesi için 20-30 saniye bekleyin ve daha sonra kirpiklerinize yavaşça sürün. Gözlerinize kaçırmamaya çalışın çünkü yakabilir. Yağ kirpiklerinizde 10 dakika beklettikten sonra soğuk, temiz su ile iyice yıkayın.

Bu bitkisel karışımı akşamları günde 1 kez uygulayabilirsiniz. Eğer kirpik çevresinde kızarıklık, kaşıntı veya tahrişi olursa karışımı kullanmayı bırakın.

Hazırladığınız karışımdan kalanı serin ve karanlık bir yerde 2-3 ay saklayabilirsiniz. 90 günü geçtikten sonra tahrişe neden olabileceğinden kullanılması tavsiye edilmez. Karışımı gün ışığından korumak için koyu renkli şişede muhafaza edebilirsiniz.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme