Bilimsel Çalışmalar

Bağışıklık sistemi için ‘kudret narı’

Kudret narının parçalı yapraklı ve otsu bir bitki olduğunu belirten Coşkun, "Anavatanı Hindistan olan kudret narının gastrit ve ülser karşıtı etkisi vardır. Kudret narı meyvesinin bağışıklık sistemini güçlendiren özellikleri de..

Bağışıklık sistemi için ‘kudret narı’

Kudret narının parçalı yapraklı ve otsu bir bitki olduğunu belirten Coşkun, "Anavatanı Hindistan olan kudret narının gastrit ve ülser karşıtı etkisi vardır. Kudret narı meyvesinin bağışıklık sistemini güçlendiren özellikleri de bulunmaktadır. Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir" dedi.

New York Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiğine dikkat çeken Dr. Ömer Coşkun, şunları kaydetti:

"Kudret narlı macun tamamıyla mide rahatsızlıkları tedavisinde kullanılan ve yüzde de yüz tam sonuç veren bir bitkidir. Aynı zamanda kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği mide yarası tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da bildirilmektedir. Mide ülserini tedavi eder. Asya’da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır.

Dr. Ömer Coşkun, vatandaşlara kudret narı macununun sabah akşam yemeklerden önce bir tatlı kaşığı kullanılmasını tavsiye etti.

İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL