Bacak Bacak Üstüne Atmak Sağlıksız!

Bilimsel Çalışmalar
Bir kadının bacak bacak üstüne atması zarif ve şık bir görüntü verebilir, ancak bunun ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu öğrendikten sonra bakalım keyif alabilecek misiniz?  Malezya’da...
EMOJİLE

Bir kadının bacak bacak üstüne atması zarif ve şık bir görüntü verebilir, ancak bunun ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu öğrendikten sonra bakalım keyif alabilecek misiniz? 

Malezya’da bulunan bir sağlık kuruluşunun yayınladığı raporda, insanların bacak bacak üstüne atarak oturmalarının ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği belirtildi. Bacak bacak üstüste atarak keyif çatanlar aslında kan akışlarını engelleyerek, kan pıhtılaşması, bel burkulması ve incinmesi, omurga disklerinin kayması, omurgada anormal eğrilik gibi rahatsızlıklara karşılaşabilirler diye belirtildi.

Dünya genelinde 18 bin 61 kişiye uygulanan ankette elde edilen sonuçlara dairen yayımlanan raporda, modern toplumun yaşam alışkanlıklarının insan sağlığına etkileri ele alındı.

Yaşlıların uykudan uyandıktan sonra tansiyonlarının aniden düştüğü ve muvazene kaybına neden olduğu için yataktan hemen kalkmamaları önerilen raporda, yaşlıların uyandıktan sonra en az üç dakika daha uzanarak beklemeleri ve yavaş bir şekilde yataktan doğrulmaları istendi.
Araştırma sırasında tuvalette gereğinden fazla geçirilen sürenin zararı da incelenirken, tuvalette kitap okumanın hemoroid ve kabızlığı doğurabileceği ve bağırsaklarda tembelleşmeye neden olduğu belirlendi.

Çay ve kahvenin aşırı sıcak tüketimi, bilgisayar ekranına üç saatten fazla bakma, ofislerde devamlı oturarak çalışma ve az su tüketimi gibi modern toplumun alışkanlıklarının da değerlendirildiği rapor, bu "sağlıksız alışkanlıkların" ölüm nedenlerinde yüzde 50’lik bir orana sahip olduğunu belirtiyor.

8Sütun.com
 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme