12 Bin Yıllık Şifa Kaynağı

Bilimsel Çalışmalar
Refleksoloji, serabral palsiden hidrosefaliye, reflüden boyun fıtığına kadar birçok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak uygulanıyor. Psiko Akademi Refleksoloji uzmanı İpek Demir, refleksolojini...
EMOJİLE

Refleksoloji, serabral palsiden hidrosefaliye, reflüden boyun fıtığına kadar birçok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak uygulanıyor. Psiko Akademi Refleksoloji uzmanı İpek Demir, refleksolojinin, vücudun çeşitli bölgelerine karşılık gelen ayak altındaki noktaların masaj yoluyla uyarılarak çalıştırılması olduğunu söyledi. Geçmişi 12 bin yıl öncesine dayanan refleksolojinin Hint, Çin ve Mısır medeniyetlerinde de kullanıldığını belirten Demir, Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan refleksolojinin serabral palsi, mental retardasyon, mikrosefali, hidrosefali, epilepssi, dikkat eksikliği, stres, yorgunluk, panik atak, reflü, boyun ve bel fıtığı gibi hastalıklarda etkili olan bir terapi yöntemi olduğunu kaydetti.

İpek Demir, serabral palsi hastası olan Eren Hasağaoğlu’na (8) yaklaşık 2 aydır haftada 4 seans refleksoloji terapisi uyguladıklarını ifade ederek, serabral palsi hastalarının refleksoloji tedavisi sayesinde yüzde 88 ile yüzde 99 oranında gelişme gösterdiğini savundu. Eren Hasağaoğlu’nun annesi Havva Hasağaoğlu da, oğlu Eren’in 2 aydır refleksoloji tedavisi gördüğünü söyledi. Bu kısa süreye rağmen oğlunun eskiye oranla çok daha iyi olduğunu anlatan anne Havva Hasağaolu ise, kasılma ve nöbetlerinin bittiğini belirtti.

Bugün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme