Fransa’da ilk teravih namazı kılındı

Ramazan Güzeldir
Başkent Paris’teki Büyük Cami’ye gelen Müslümanlar, yatsı ve teravih namazını kıldıktan sonra dua etti. Sıcak hava koşullarından dolayı cami avlusunda da namaz kılındı. Namaz çıkışınd...
EMOJİLE

Başkent Paris’teki Büyük Cami’ye gelen Müslümanlar, yatsı ve teravih namazını kıldıktan sonra dua etti. Sıcak hava koşullarından dolayı cami avlusunda da namaz kılındı.

Namaz çıkışında AA muhabirine konuşan 25 yaşındaki öğrenci Muhammed el-Mansur, ramazan ayının başlamasından ötürü çok heyecanlı olduğunu belirtti. Mansur, ramazanın herkese huzur ve mutluluk getirmesi için dua ettiğini belirtti. 

Fransa’daki cami sayısının yetersiz olduğunu vurgulayan Mansur, “Müslüman ülkelerdeki kiliseler daha büyük ve kapasitesi çok yüksek. Fransa’da ise çok sayıda Müslüman yaşıyor ve ibadet yerleri o kadar büyük ve yeterli sayıda değil” diye konuştu.

Ülkede yeterli sayıda ve kapasitede cami olmaması yüzünden bazı yerlerde Müslümanlar özellikle cuma namazlarını sokakta kılmak zorunda kalıyor. 

Fransa’da çoğu Kuzey Afrika kökenli yaklaşık 5 milyon Müslüman yaşıyor. Fransa, Avrupa’da en çok Müslüman’ın yaşadığı ülkeler arasında ilk sırada.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme