Eyüp Sultan’da Ramazan İzdihamı

Ramazan Güzeldir
Yanlarında yiyeceklerini, içeceklerini, kilim ve halılarını getiren vatandaşlar, iftar saati öncesinde zamanlarını sohbet ederek ve dinlenerek geçiriyor. GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN… Cami önün...
EMOJİLE

Yanlarında yiyeceklerini, içeceklerini, kilim ve halılarını getiren vatandaşlar, iftar saati öncesinde zamanlarını sohbet ederek ve dinlenerek geçiriyor.

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

Cami önüne gelen vatandaşlardan ev hanımı Sadiye Kıran (46), AA muhabirine, Taşdelen Çekmeköy’de oturduğunu, ailece burada iftar açmayı sevdiklerini ve her yıl Eyüp Sultan Camisi önüne geldiklerini anlattı.

”Burası güzel, güzel bir atmosferi var” diyen Kıran, ikindi vakti yemekleriyle birlikte buraya geldiklerini, namaz kılıp dua ettiklerini, yemeğin ardından namaz kıldıktan sonra eve döneceklerini söyledi.

Kıran, torunu ve kızıyla Eyüp Sultan’a geldiğini, torununun da burayı çok sevdiğini sözlerine ekledi.

Şennur Çığır (30) da iki kız kardeşiyle birlikte Eyüp Sultan Camisi önüne geldiğini, burada iftar yapanları televizyonda görüp merak ettikleri için gelmek istediklerini anlattı.

Çığır, ”Orucumuzu Eyüp Sultan Camisi önünde açmak istedik. Evden yemeklerimizi, çayımızı getirdik. İftardan sonra da camiyi ziyaret edeceğiz. Sabaha kadar da burada kalmayı düşünüyoruz” dedi.

Lütfü Yılmaz (42) ise eşi ve iki çocuğuyla birlikte buraya geldiğini, lokantacılık yaptığını, ancak bugün cami önüne gelmek için dükkanını garsonlarına teslim ettiğini söyledi.

Burayı çocuklarının da görmesini istediğini ifade eden Yılmaz, Eyüp Sultan’da iftarlarını açtıktan sonra dualarını edip evlerine döneceklerini kaydetti.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme