Suudi Arabistan’da Ramazan yarın başlıyor

Ramazan Günlügü
Suudi Arabistan “gökyüzünde hilalin görünmediği”ni ilan ederek Ramazan’ın 10 Temmuz çarşamba günü başlayacağını ilan etti. Suudi Arabistan ile birlikte ortak hareket etme kararı alan...
EMOJİLE

Suudi Arabistan “gökyüzünde hilalin görünmediği”ni ilan ederek Ramazan’ın 10 Temmuz çarşamba günü başlayacağını ilan etti.

Suudi Arabistan ile birlikte ortak hareket etme kararı alan Ürdün, Lübnan ve Filistin de Ramazan’ın 10 Temmuz’da başlayacağını açıkladı. Filistin’de alınan karar televizyonlarından duyuruldu.

Öte yandan Mescid-i Aksa’nın avlusunda Ramazan’da yaşanacak yoğunluk için yapılan hazırlıklarda da sona gelindi. Aksa’nın avlusunun büyük bir kısmı gölgeliklerle kapatıldı.

Dışardan Aksa’ya akşam namazına gelenlere ise ramazan süresince iftar verilecek. İftarların  sponsorluğunu ise aralarında Türkiye’den “Kimse Yok Mu Derneği”nin de bulunduğu bazı vakıf ve dernekler üstleniyor.

Ramazan ayı boyunca Batı Şeria’dan çok sayıda Filistinlinin İsrail’in günübirlik vereceği izinlerle Kudüs’e gelmeleri bekleniyor.

Bu arada bu yıl da ramazan ayı nedeniyle Kudüs’te yaşayan Araplar evlerinin önünü rengarenk ışıklarla süsledi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme