Müftüden “Jet” imamlara uyarı

Ramazan Günlügü
Erzurum Müftüsü Yakup Arslan, teravih namazının kılınmasıyla ilgili “Acele kılınan namazın olmadığını böyle bir acelemizin de olmadığını, vatandaşlarımızla ve Müslüman kardeşlerimizle paylaşmak ...
EMOJİLE

Erzurum Müftüsü Yakup Arslan, teravih namazının kılınmasıyla ilgili “Acele kılınan namazın olmadığını böyle bir acelemizin de olmadığını, vatandaşlarımızla ve Müslüman kardeşlerimizle paylaşmak istiyorum” dedi.

Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan ayının gündüzleri oruçlu olarak, geceleri de teravih namazıyla güzel bir şekilde değerlendirileceğini ifade ederek, 13 camide hatimli teravih namazı kıldırılacağını söyledi.

Teravih namazıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da her sene ramazan ayıyla ilgili genelgesinde namazların yavaş kıldırılması konusunda bilgi verildiğini vurgulayan Arslan, şunları kaydetti:

“Hamdolsun bizde yok denecek kadar az ama yine de biz hem cemaatimize hem imam arkadaşlarımıza teravih namazının da bir namaz olduğunu, namazın da farzlarının, vaciplerinin, sünnetlerinin ve erkanlarının olduğunu ve bunda da bu rükünlere uyulması gerektiğini, acele kılınan namazın olmadığını, böyle bir acelemizin de olmadığını, vatandaşlarımızla ve Müslüman kardeşlerimizle paylaşmak istiyorum. Vatandaşlarımız ve imamlarımızın da böyle bir yanlışa düşmemelerini tavsiye ediyorum.”

Arslan, vatandaşların ay boyunca Kur’an-ı Kerim okuyup, bazı nasihatler dinleyerek daha huzurlu bir ramazan geçirmelerini sözlerine ekledi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme