Dünya’nın üç farklı noktasından üç iftar sofrası

Ramazan Günlügü
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bütün İslam dünyasında hareketlilik yaşandı. Aç ve sussuz geçen uzun günlerin ardından kurulan iftar sofraları coğrafyalara göre farklılık gösteriyor. Dunyabulteni.n...
EMOJİLE

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bütün İslam dünyasında hareketlilik yaşandı. Aç ve sussuz geçen uzun günlerin ardından kurulan iftar sofraları coğrafyalara göre farklılık gösteriyor. Dunyabulteni.net’te yayınlanan Dünya’nın üç farklı noktasından üç iftar sofrası:

1- Bu iftar sofrası İspanya’nın Melilla şehrinde yaşayan Suriyeli mülteci aile tarafından kuruldu. Suriye’deki iç savaşın en yoğun yaşandığı Halep’ten kaçarak buraya yerleşen aile dört aydır burada yaşıyor. Aile İspanya’ya gelmeden önce savaştan kaçmak için Türkiye, Mısır, Cezayir ve Fas dolaşmış durumda. Aile şimdi, İspanya yönetiminin kendilerine Avrupa’da serbest dolaşım izni vermesini bekliyor.

/

2- Bu sofra ise Çin’in başkenti Pekin’den. Çin yönetimi Ramazan ayında Uygurlara bazı yasaklar uygulasa da Pekin’de yaşayan Müslümanlar için herhangi bir yasaklama yok. Pekin’de Niujie Camii’nde düzenlenen iftar sofrasından bir kare…

/

3- Son yemek sofrası da yine iç savaşın hüküm sürdüğü Afganistan’dan… Bugün bile bombaların patladığı ülkenin başkenti Kabil’den bir ailenin iftar sofrası.

/

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme