Ümit Şimşek’ten Ramazan sohbeti

Ramazan Etkinlikleri
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın bitmesine yalnızca iki gün kaldı. 23 Temmuz Kadir Gecesi akşamı so...
EMOJİLE

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın bitmesine yalnızca iki gün kaldı. 23 Temmuz Kadir Gecesi akşamı son bulacak fuarda, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin desteğiyle gerçekleşen Beyazıt Ramazan Sohbetleri, bu yıl Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nin ortamına yaraşır, seçkin programlarını son güne kadar devam ettirecek.

Ramazan’ın yirmi üçüncü günü Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde yapılacak programın sohbet konuğu, araştırmacı yazar Ümit Şimşek olacak. 21 Temmuz Pazartesi akşamı saat 18.00’de başlayacak programda Ramazan’a özel bir sohbet gerçekleştirecek olan Şimşek, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak.

BAĞIMSIZ BİR KALEM

1950’de İstanbul’da doğan Ümit Şimşek, 1967’de Bugün gazetesinde gazetecilik mesleğine adım attı. Sonraları Haber, Yeni Asya, Yeni Nesil gazeteleri ile Köprü dergisi, Yeni Asya ve Nesil Yayınları’nda fıkra yazarlığı, editörlük, başyazarlık ve genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. ABD’de, Risale-i Nurların İngilizce tercüme ve yayın faaliyetlerinde yer aldı. Yeni Asya Araştırma Merkezi’ni kurarak “İlim ve Teknik Serisi” adı altındaki yayınları başlattı. İnanç konularını işleyen TV ve video belgeselleri ile TGRT ve Kanal 7’de 200’den fazla bölümü yayımlanan “Kâinatın Dilinden” programlarının metin yazarlığı ile yönetmenliğini yaptı. Sade hayat konusunu Türkiye gündemine taşıyan Özgür ve Bilge dergisini çıkardı. Halen kitap çalışmaları yapıyor. Kur’ân meali alanında birçok çalışmada imzası bulunan Ümit Şimşek’in eserlerinden bazıları: (Dizi kitaplar) Âyetler ve İbretler, Risale-i Nur Dersleri, Aile Okumaları, (Diğer kitapları) Allah’ın Övdüğü Kullar, Araştırma Teknikleri, Âyet ve Hadislerin Işığında Ölüm, Kıyamet ve Diriliş, Bakıp da Görmediklerimiz, Barla Modeli, Ben ve O: Ene ve Rububiyet, Bilime Yol Gösteren Âyetler, Bir Arının Hikâyesi, Bir Deprem Yaratmak, Bir Kalp Bir Bakış Bir Dünya, Hayat Meydan Okuyor, Her Şeyin Hikâyesini Merak Eden Adam, İnsan Yüzü, Sade Hayat, Uçan Üniversite.

33. Kitap Kültür Fuarı Beyazıt Ramazan Sohbetleri Takvimi (saat: 18.00-19.00):

23 Ramazan – 20 Temmuz Pazar:                  Vehbi Vakkasoğlu

24 Ramazan – 21 Temmuz Pazartesi:             Ümit Şimşek

25 Ramazan – 22 Temmuz Salı:                     Bestami Yazgan

26 Ramazan – 23 Temmuz Çarşamba:           Mehmet Nuri Yardım

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme