Türkiye Kitap Fuarı’nda Yeni Çıkan Kitaplar

Ramazan Etkinlikleri
Abdullah Güner’in haberi Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen ‘32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’ Beyazıt Meydanı’nda okuyucuyla buluşuy...
EMOJİLE

Abdullah Güner’in haberi

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen ‘32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’ Beyazıt Meydanı’nda okuyucuyla buluşuyor.

4 Ağustos’a kadar kitapseverlere hizmet verecek olan fuar boyunca 200 kadar yayınevi ve yazar da okuyucuları ile bir araya geliyor. Bu anlamda yayınevlerinin hem okuyucuya daha kolay ulaşması hem de satışlarını arttırmak amacıyla yeni çıkarttıkları ve baskısını yeniledikleri kitaplar % 15’ten % 50’lere varan indirimlere kadar okuyucuyla buluşuyor.

‘32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’na gittik. Sizler için ‘32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda Yeni Çıkan Kitapları derledik.

“‘Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’ nasıl geçiyor?” Haberimiz İçin Tıklayın.
 

“TÜRKİYE KİTAP VE KÜLTÜR FUARI’BDA YENİ ÇIKAN KİTAPLAR”

PINAR YAYINLARI

Abdullah Yıldız’ın “On iki Emir: İsra Suresi Işığında Kur’ân Edebi” kitabı, “Seferi Yazılar”, “Ateş Çemberindeki Balkanlar”, “Selamün Aleyküm Pasaportu” ve “Kur’an’la Hz. Peygamber’in Eğitilmesi”. Adem Özköse‘nin “Ümmet Coğrafyası” kitabı yeni çıkan kitaplar arasında okuyucuyla buluşuyor.

ÇAĞRI YAYINLARI

“Aşkı Züleyha ile Saklı Yusuf”, “Peygamberimiz Hz. Muhammed”, “Bu Bahar Son Bahar”, “Rubailer”, “Aşkın Kurbanları”, Mehmet Nuri Yardım’ın kitapları, Hüsrev Hatemi’nin “Özge Temaşa” kitabı.

/

ÖTÜKEN NEŞRİAT

Yılmaz Öztuna’nın telif haklarının Ötüken Neşriyat’a geçtiğini duyuralım. Artık kitapları Ötüken’den çıkacak. Öztuna’nın “Avrupa Türkiye’sini Kaybımız / 93 ve Balkan Savaşları – Rumeli’nin Elden Çıkışı” ve “II. Abdülhamid / Zamanı ve Şahsiyeti”, yine tarihi bir roman olan “Mehlika” eseri çıktı. Ayrıca Amerikan filmlerini ele alan esprili bir kitap “Çok Mühim Puroce / Amerikan Geyikleri” Fatih Şahin’in kaleminden çıktı. Nevzat Kösoğlu’nun “Türk Dünyasında Yeni Bir Medeniyet Tasarımı”, Cezmi Bayram’ın “Türk Milliyetçiliği Tarihi Seyfi, Yeni Hedefleri”, Victor Hugo’nun Sefiller kitabı tam metin olarak 3 Cilt halinde basıldı. Fuara özel % 50 indirimle kitap satışları devam ediyor.

Ayrıca, Kudret Ayşe Yılmaz’ın “Ruh” romanı, Emir Kalkan’ın “Yurttaş Sokak”, Şefika Kurnaz’ın “Osmanlı Kadınının Yükselişi (1908 – 1918)”, Yücel Hacaloğlu’nun “Atsız’ın Mektupları”, İsmail Hakkı İzmirli’nin “Metodoloji” kitaplarını sıralayabiliriz.

TİMAŞ YAYINLARI

Ekrem Demirli’nin “İbn-i Arabi Metafiziği”, Hüseyin Kutlu’nun “Efe Hazretleri/ Alvar İmamı Muhammed Lutfi Efendi” kitabı, “İmâm-ı Rabbâni Risaleleri”, Mahmut Erol Kılıç hocanın “Hayatımın Satır Araları”, Muhammed İkbal’in “İslam’la Dini Düşüncenin Yeniden Teşekkülü”, Sibel Eraslan’ın “Saklı Kitap”, “Satılık İmparatorluk ve Osmanlı Sultanları Albümü”, “İlber Ortaylı Seyahatnamesi”, Kemal Karpat’ın “Kısa Türkiye Tarihi”, “İslam’ın Siyasallaşması” kitabı.

Ali Çimen’in “Tarihi Değiştiren Liderler”, Refik Koraltan’ın “Demokratlar” kitabı. Talha Uğurluel’in “Kanuni” kitabı. “Saray’dan Sürgüne”, Oktay Tiryakioğlu’nun “Süleyman Han” kitabı, yine “Ama Hangi Osmanlı” kitabı ve Erol Göka’nın son kitabı.

Çocuk kitaplarında ise “Şirin İstanbul’u Geziyorum, Allah Beni Seviyor, Çufçuflar, Masallarla Görgü Kuralları” olarak sıralayabiliriz.

/

BÜYÜK DOĞU YAYINLARI

En son Necip Fazıl Kısakürek‘in “Büyük Vatan Dostu Sultan Vahdettin” kitabı yasaklanmış bir kitap olmasından dolayı hem ilgi uyandıran hem de yeni basılan tek kitap olarak raflarda okuyucularını bekliyor. 

KUBBEALTI YAYINLARI

Süheyl Ünver’in “Edirne Defterleri” kitabı. Bir de Çiçek Derman Hanımın hazırladığı “Rikkat Kunt” Hanımefendi ile ilgili bir biyografik çalışma fuara özel olarak çıkacak olan iki yeni çalışma. Çiçek Derman Hanımın da imza günü 30 Temmuz’da olacağını şimdiden hatırlatalım.

Onun dışında Smaiha Ayverdi’nin son kitabı “O da Bana Kalsın” çıktı. Mehmet Demirci’nin “HZ. Mevlâna ve Mevlevi Kültürü” kitabı ve Gazanfer Sanlıtop’un kaleme aldığı “Gönül Dostu Nazik Hoca” kitabı var. Onun dışında yeni baskı yapan kitaplarımız var. Uğur Derman Bey’in hazırladığı “Murakkayı Has” kitabı İngilizce-Türkçe olarak basıldı.

BEYAN YAYINLARI

İhsan Süreyya Sırma’nın iki kitabı çıktı. Bir tanesi “Peygamberler Tarihi” diğeri “Haçlı Seferleri”.  İhsan Süreyya Sırma’nın geçen sene çıkardığı “Endülüs” kitabı ile “Haçlı Seferleri” birlikte basıldı, kardeş kitaplar oldu. Hüseyin Kerim Hocanın “Ayetler ve İşaretler” diye bir Kur’an incelemesi çıktı. Adem Turan’ın “Beş Vakit” adlı yazarların hayatına dair bir derleme kitabı çıktı.
Hayat-Hatırat dizisinden “Kağıt Kokulu Yıllar”, “Diz Çökmeyen Adam Şevket Başıbüyük”, “Diz Çökmeyen Adam Ramazan Keskin” diye üç kitap çıktı.

Cahit Zarifoğlu’nun iki yeni kitabı çıktı. “Radyo Oyunları” ve “Rilke İncelemesi”. Bir de buradan da haber verelim. Rahmetli Cahit Zarifoğlu’nun kızı yeni çıkacak çocuk kitabı “Muga Zıp Zıp” ile yazarlığa adım attı. 

/

İNSAN YAYINLARI

Bayram Ali Çetinkaya’nın “İslam Medeniyetinin Dinamikleri”, Mehmet Bayraktar “Ahirete Zar Atmak-Pascal Oyunu”, Necmettin Şahinler’in “Kur’ân’da Sembolik Anlatımlar”, Yunus Emre Gördük’ün “Tarihsel ve Metodolojik Açıdan İşârî Tefsiri”, Nurullah Koltaş’ın “Gelenekçi Ekol ve İslam” kitapları var.

MAVİ AĞAÇ – PROFİL YAYINCILIK

İbrahim Paşalı’nın “Entellektüellerin Hurafeleri” isimli kitabı, Ayşe Hür’ün “Öteki Tarih” üçlemesi, diğerleri de yeni baskı yapan ya da zaten yayında olan kitaplar olarak dikkat çeken kitaplar.

NESİL YAYINLARI

“9 Ay 99 Esma” kitabı daha çok annelere yönelik bir kitap. Cenabı Hakk’ın 99 ismini zikretmeleri adına, onlara göre tasarlanarak hazırlanmış bir kitap olduğunu belirtelim… “İçimizdeki Peygamber” yine bu aya özel çıkan kitaplardan. Peygamber Efendimizi (sav) anlatıyor. İmam-ı Gazali tercümesi oldukça ilgi görüyor. Bir de “Esma ile Yakarış”.

ADIM-DÜŞÜN YAYINLARI

“Esma-ül Hüsna” en son çıkan kitap. “Mesnevi”nin ilk iki cildi var. Fuara özel 3. ciltte çıkartılarak 3 cilt halinde indirimli olarak satışa sunılmuş okuyucularını bekliyor.

KAYNAK YAYINLARI

 “Son Süvari”, “Fetih Suresi Tefsiri”, “Kur’an Hükmü”, “Sahihi Müslim”, “Beydavi Tefsiri”, “Aile İlmihali”, “Hastalar Risalesi” kitapları var.

“İstanbul’daki Ramazan Etkinlikleri” Haberimiz İçin Tıklayın.

On5yirmi5

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme