Mutsuz çiftlere tavsiyeler

Ramazan Etkinlikleri
Takım ruhu ve sosyal hayatta iletişim’ konulu bir konuşma yapan Bozkurt, İstanbullulara hayatta daha mutlu olmaları için ipuçları verdi. Negatif insanları hayatınızdan çıkarın Konuşmasına; ‘’Eğer mutl...
EMOJİLE

Takım ruhu ve sosyal hayatta iletişim’ konulu bir konuşma yapan Bozkurt, İstanbullulara hayatta daha mutlu olmaları için ipuçları verdi.

Negatif insanları hayatınızdan çıkarın

Konuşmasına; ‘’Eğer mutluluğu tanımıyorsan o da sana merhaba demez’’ diyerek başlayan Bozkurt, mutlu olmanın birinci şartının onu istemek olduğunu ifade etti ve ekledi: ‘’Mutluluğu istediğiniz kadar mutsuzluğu da itekleyin. Negatif insanları hayatınızdan çıkarın. Yoksa ki o kişi derdiyle, korkusuyla sizi gün gün eritir. Eğer negatif insan eşinizse bir ay ayrı yatın. Birbirinizi az görün. Sakinleşin ve daha sonra evliliğinizde orta yolu bulmaya çalışın.’’

Dozunda sevin ve sayın

Aile yaşamında ve sosyal hayatta ikili iletişimlerde duyguların dozunda ayarlanması gerektiğini ifade eden Bozkurt ‘’Ne çok ne de az sevin, sayın. Layık olana sevginizi verin. Layık olmayana sevginizi vermeye çalışırsanız ‘bu benden korkuyor’ der ve sizin hayatınızı sessizce zindana çevirir. Siz Mevlana değilsiniz. Herkesi sevmeye kalkarsanız sonunda yıpranan, üzülen siz olursunuz. Hayat en acımasız eğitimcidir. Günün birinde yalnız kaldığınızda sevginizi hak etmeyen insanlar için yaptıklarınızdan pişmanlık duyarsınız’’ dedi.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç da söyleşiyi dinleyenler arasındaydı. Başkan Kılıç sıcak yaz akşamlarında açık havada Ramazan’ın maneviyatına uygun birçok program gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘’Ramazan’da aç kalan bedenimize karşın bu tarz programlar tertipleyerek manevi anlamda doygunluğa erişiyoruz’’ dedi.

Kağıthane Belediyesi tarafından düzenlenen Hasbahçe Ramazan Etkinlikleri arefe gününe kadar devam edecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme