Maltepe Sahili’ndeki Ramazan etkinlikleri

Ramazan Etkinlikleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “İstanbul’da Ramazan” başlığı altında düzenlediği etkinliklerin gerçekleştirildiği alanlardan birisi de Maltepe Sahili Etkinlik Alanı. Yenikapı Sahili’nde olduğu gib...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “İstanbul’da Ramazan” başlığı altında düzenlediği etkinliklerin gerçekleştirildiği alanlardan birisi de Maltepe Sahili Etkinlik Alanı.

Yenikapı Sahili’nde olduğu gibi Maltepe Sahili’nde de hem gıda ve hediyelik eşya stantları yer alıyor, hem de iftar öncesi ve sonrası saatlerde hoşça vakit geçirmek için çeşitli gösteriler gerçekleştiriliyor.

Gerek sahil kenarındaki yürüyüş yolu, gerekse etkinlik alanındaki ferah gezinti yollarıyla ziyaretçilerini kucaklayan 1 milyon 200 bin metrekarelik Maltepe Sahili Etkinlik Alanı, Ramazan programlarıyla da kendini gösteriyor.

Etkinlik alanında, iftar öncesi ve iftar sonrasında çocuklara yönelik sahne gösterilerinden orta oyunlarına, Tasavvuf Müziği dinletilerinden konserlere, Hacivat – Karagöz gösterilerinden yazlık sinemaya kadar pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor.

Geleneksel tatlar

Ziyaretçiler, etkinlik alanında kurulan çarşıda sıcak yemekten tatlılara, simitten Osmanlı Şerbetine kadar geleneksel tatlara ulaşabiliyorlar. Alanda Cızbız Köfte’den Asi Künefe’ye, Beltur’dan Halk Ekmek ve Vefa Bozacısı’na kadar pek çok firmanın ürünleri yer alıyor.

Hediyelik eşya ve kitap

Alanda kurulan Geleneksel Sanatlar Sokağı’nda kurulan stantlarda, geleneksel el sanatlarımıza dair ürünlerin, hediyelik eşyaların yanı sıra, çeşitli yayınevlerinin stantları da yer alıyor.

Birer İBB Kültür A.Ş. markası olan “İstanbul Kitapçısı” ve “Hediyem İstanbul” ürünlerine de kendi stantlarından ulaşmak mümkün.

2 bin kişilik namaz alanı

Ziyaretçilerin sıkıntıyla karşılaşmadan ibadet edebilmeleri için de Maltepe Sahili’nde özel çadır kuruldu. Kadın ve erkekler için ayrı olarak oluşturulan namaz alanları, yaklaşık 2 bin kişinin Teravih Namazı kılabilmelerine imkân sağlıyor.

Etkinlik alanında, ücretsiz kablosuz internet erişimi, Sağlık Odası, İletişim Noktası, Bahçe Market gibi sosyal destek birimleri de bulunuyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme