İstanbul Ramazan coşkusuna hazır

Ramazan Etkinlikleri
İstanbul’da büyükşehir ve ilçe belediyelerinin etkinlikleriyle ‘onbir ayın sultanı’ ramazan, coşkulu şekilde yaşanacak. Derlenen bilgiye göre, yerel yönetimler, şehir meydanları ve k...
EMOJİLE

İstanbul’da büyükşehir ve ilçe belediyelerinin etkinlikleriyle ‘onbir ayın sultanı’ ramazan, coşkulu şekilde yaşanacak.

Derlenen bilgiye göre, yerel yönetimler, şehir meydanları ve kültür merkezlerinde 6 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecekleri etkinliklerle, ramazan ayının manevi iklimine yakışır isimleri İstanbullularla buluşturacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ramazan boyunca, Yenikapı ve Maltepe’deki alanlar, Eyüp’te Feshane’nin bahçesi ve Beyazıt Meydanı’nda ramazan boyunca etkinlikler düzenleyecek.

Vatandaşlar, iftar öncesi ve sonrası ile teravih namazının ardından gerçekleştirilecek etkinliklerle eski ramazanların tadına varacak.

Tasavvuf müziğinden şiir dinletilerine, sema gösterilerinden yazlık sinemaya, kitap fuarından geleneksel sanatlar atölyelerine, tiyatrodan Hacivat-Karagöz gösterilerine, sinemadan yetişkinlere ve çocuklara yönelik pek çok etkinliğe ev sahipliği yapılacak etkinliklerin detayları, belediyenin ‘ramazandaistanbul.ibb.gov.tr’ internet adresinden görülebilecek.

Esenyurt

Esenyurt Belediyesi, Gaziler Parkı’nda kurduğu özel platformda, her akşam iftar sonrası 21.30’da çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

‘Esenyurt’ta Ramazan Bir Başka Güzel’ temasıyla gerçekleşecek etkinliklere, 8 Haziran’da Ömer Karaoğlu, 9 Haziran’da Kahraman Tazeoğlu, 11 Haziran’da Taner Yüncüoğlu, 12 Haziran’da İbrahim Sadri konuk olacak.

Eyüp

Eyüp Belediyesi, etkinliklerini ‘İç Huzuruyla Eyüp Ramazanları’ başlığıyla gerçekleştirecek. Eyüp Sultan Meydanı, Cafer Paşa Kültür Merkezi, Afife Hatun Kültür Evi, Zal Mahmut Paşa Külliyesi, Sertarikzade Kültür Sanat Merkezi ve Haliç Etkinlik Alanı’nda İstanbullular için ‘Paylaştıkça Bir Oluruz’ temasıyla etkinlikler yapılacak.

Etkinlikler kapsamında Senai Demirci, Vehbi Vakkasoğlu, Ömer Tuğrul İnançer, Ekrem Demirli, Emin Işık, Ömer Döngeloğlu sohbet programlarına katılacak, geleneksel sanat ustaları atölye çalışmalarıyla vatandaşlarla buluşacak.

Sanatçı Ahmet Özhan 27 Haziran’da Haliç Etkinlik Alanı’nda konser verecek.

TRT ise iftar ve sahur programlarını, Eyüp Sultan Meydanı’ndan canlı gerçekleştirecek.

Arnavutköy

Arnavutköy Belediyesi, ay boyunca her akşam Vadi Park Açık Hava Sahnesi’nde 21.20’de etkinlik düzenleyecek.

Etkinlikler kapsamında 10 Haziran’da Mehmet Emin Ay söyleşisi, 12 Haziran’da Grup Tillo konseri, 17 Haziran’da Dursun Ali Erzincanlı konseri gerçekleşecek.

Ümraniye

Ümraniye Belediyesi, ilçenin meydanında çocuk sinemaları, kukla ve tiyatro oyunları, sahne gösterilerini her gün iftar sonrası katılımcıların beğenisine sunacak.

Etkinliklerde, Ömer Tuğrul İnançer, Ömer Döngeloğlu, Ahmet Şimşirgiloğlu, Mehmet Emin Ay, Mehmet Talu, Necmettin Nursaçan sohbet programlarına katılacak.

Zeyd Şoto, Hüseyin Süer, Yansımalar, Agah, Yavuz Değirmenci, Sami Savni Özer, Umut Mürare, Sufi Devran, Ömer Karaoğlu, Veysel Dalsaldı, Mustafa Demirci, Grup Genç, Refik Hakan Talu, Ahmet Özhan, Göksel Baktagir konser verecek.

Beykoz

Beykoz Belediyesi, ay boyunca Beykoz Çayırı’nda etkinlikler yapacak. Bu kapsamda 12 Haziran’da Ahmet Özhan, 18 Haziran’da Necdet Kaya, 19 Haziran’da Ömer Karaoğlu, 3 Temmuz’da Mustafa Ceceli konser verecek.

Sultanbeyli

Sultanbeyli Belediyesi, her gün iftar sonrası Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştireceği etkinliklerle ilçe halkına keyifli bir ramazan yaşatacak.

İlçede 5 Haziran’da Grup Tillo, 10 Haziran’da Sibel Eraslan, 25 Haziran’da Mehmet Emin Ay, 30 Haziran’da Aykut Kuşkaya vatandaşlarla buluşacak.

Esenler

Esenler Belediyesi, Dörtyol Meydanı’nda hazırladığı alanda, her gün iftar sonrası çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Bu kapsamda, 6 Haziran’da Ahmet Özhan konseri ile başlayan etkinlikler arasında, 16 Haziran’da ‘Yedi Güzel Adam’dan biri olarak anılan Akif İnan gecesi, 18 Haziran’da ‘Heredot Cevdet’ söyleşisi ile Hasan Kaçan yer alacak.

‘Anadolu’yu Mayalayanlar’ başlıklı etkinlikte ise Necmettin Erbakan, Mehmet Zahid Kotku, Muhsin Yazıcıoğlu, Osman Hulisi Efendi’yi anlatan belgeseller gösterilecek ve konferanslar gerçekleşecek. Etkinliklerin detayları, ‘esenlerderamazan.com’ internet sitesinden takip edilebilecek.

Tuzla

Tuzla Belediyesi, ramazan etkinliklerini Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda gerçekleştirecek. Tuzla, ramazan süresince her akşam saat 21.30’da perdelerini açacak çocuk oyunu ve hobi bahçesinde geleneksel ramazan gecelerini yaşatan etkinliklere sahne olacak.

Belediye 17 mahalle ve 5 büyük sitede düzenleyeceği sokak iftarları öncesi ve sonrasında, ney dinletisi, çocuklara yönelik orta oyunu ve meddah gösterileri gerçekleştirecek. İlk etkinlik, 7 Haziran’da Yayla Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde başlayacak.

Zeytinburnu

Zeytinburnu Belediyesi, ramazan etkinliklerini Merkezefendi Camisi yanında ramazana özel kurulan alanda gerçekleştirecek.

Etkinlikler her akşam 21.30’da başlayacak. Her akşam gerçekleşecek konserlerde, Ramazan Tay, Özcan Uçarer, Rıfat Çalışkan, Özer Özel, İbrahim Suat Erbay, Rıfat Çalışkan, Yusuf Karagöz sahne alacak.

İstanbul’un diğer ilçelerinde de iftar öncesi ve sonrası ramazana özel kültür ve sanat programları yapılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme