İhsan Atasoy ‘Beyazıt Ramazan Sohbetleri’nde

Ramazan Etkinlikleri
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı‘nda Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları D...
EMOJİLE

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı‘nda Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)‘nin desteğiyle gerçekleşen Beyazıt Ramazan Sohbetleri hafta sonunda fuarın buluşacağı kalabalığı sohbet çadırına davet ediyor.

Ramazan’ın on üçüncü günü yapılacak Beyazıt Ramazan Sohbetleri’nin konuğu, Cevşen-ül Kebir‘i ilk seslendiren hâfız olarak tanınan ilahiyatçı yazar İhsan Atasoy olacak. 21 Temmuz Pazar akşamı saat 18.00’de sohbet çadırında başlayacak olan programda Ramazan’a özel bir sohbet yapacak olan Atasoy, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak ve aynı gün saat 15.00’ten fuar kapanıncaya dek Nesil Yayınları’nda eserlerini imzalayacak.  

İHSAN ATASOY KİMDİR?

1949’da Trabzon Of’ta doğan İhsan Atasoy, 1969-1970 döneminde İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden, 1973-74 döneminde İstanbul Yüksek İslâm Entitüsü’nden mezun oldu. 1978 yılından itibaren Yeni Asya gazetesinde çalışmaya başladı. Uzun süre köşe yazarlığı da yapan Atasoy, Yeni Nesil gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nden emekli oldu. Yazar Gülay Atasoy’la evli ve üç çocuk babası olan yazarın, yayımlanmış birçok eseri mevcut ve bu eserlerin büyük kısmı biyografilerden oluşuyor. Eserlerinden bazıları: Ali İhsan Tola, Mehmed Kayalar – Zulme Boyun Eğmeye n Kahraman, Molla Hamid Ekinci, Ahmed Feyzi Kul, Hulusi Yahyagil, Kızılmeydan’dan Kıbleye, Bediüzzaman’ın Sır Katibi Mehmed Feyzi Efendi, Üstadın Manevi Evladı, Fena Fi’n Nur Mustafa Sungur, İhlas Ve Sadakat Abidesi Bayram Yüksel ve Ali Uçar, Ben Susuyorum Tarih Konuşsun – Bekir Berk, Peygamberler Tarihi, Allah Resulü ile 24 Saat, Gençlik ve Arkadaşlık, Doğru İslamiyet, Resulullah’ın Aile Hayatı…

 

YAZARLAR FUARDA

Fuar bu hafta sonu yine yazarların imza günleri ile zenginleşiyor. Mehmet Nuri Yardım, İhsan Atasoy, Yavuz Bahadıroğlu, Vehbi Vakkasoğlu, Selahattin Yusuf, İsmail Kılıçarslan ve daha birçok yazar 21 Temmuz Pazar günü fuarda kitapseverleri bekliyor.

– 21 Temmuz Pazar

– 14.00 ile 18.00 saatleri arasında Mehmet Nuri YardımÇağrı Yayınları standında,

– İhsan Atasoy (15.00-00.00)Yavuz Bahadıroğlu (15.00-00.00)İhsan Karaman (21.30-00.00), Vehbi Vakkasoğlu (15.00-19.00)Nesil Yayınlarıstandında,

– 21.30 ile 23.00 saatleri arasında Erol Erdoğan, İz Yayıncılık standında,

– İsmail Kılıçaslan ve Selahattin Yusuf Profil Kitap standında,

 

– 13.00 ile 18.00 saatleri arasında İsmail Mutlu, Mutlu Yayınları standında,

– 22.00 ile 00.00 saatleri arasında Birsen Ekim Özen, Timaş (Çocuk) Yayınları standında,

– 22.00 ile 00.00 saatleri arasında Ali Çimen, Timaş Yayınları standında…

 

İstanbul Ataşehir İmza Etkinliği:

– 21 Temmuz Pazar saat 15.00 ile 20.30 arası Hüseyin Tunç Nesil Yayınları standında…

Ankara Kocatepe Camii İmza Etkinliği:

– 21 Temmuz Pazar 14.00 ile 17.00 saatleri arasında Taşkın Tuna, Şule Yayınları standında…

 

YALÇINTAŞ, ÇİFTÇİGÜZELİ VE KARATAY KIRIM’I ANLATTI

Kırım Ey Güzel Kırım eserinin ortak yazarları, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Mehmet Cemal Çiftçigüzeli ve Zafer Karatay, fuarda düzenlenen toplantıda Kırım’la ilgili intibalarını ve kitabın yazılış hikâyesini anlattılar.

Kırım Ey Güzel Kırım adlı kitabın tanıtım toplantısı Beyazıt’ta düzenlenen 32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda gerçekleşti. Eserin ortak yazarları, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Mehmet Cemal Çiftçigüzeli ve Zafer Karatay, düzenlenen toplantıda Kırım’la ilgili intibalarını ve kitabın yazılış hikâyesini anlattılar. Yapımcı Zafer KaratayKırım’ın efsane lideri Mustafa Cemil Kırımoğlu’nun hayatından ve mücadelelerinden bahsederken gazeteci yazar Mehmet Cemal Çiftçigüzeli Kırım’da yaşanan Ramazan ve dinî hayat üzerinde durdu. İlim dünyasının mümtaz simâlarından Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş Hoca ise daha ziyade Türkiye ve İslâm dünyası dışındaki ülkelerde yaşanan Ramazanlarla ilgili intibalarını ve hâtıralarını dinleyicilerle paylaştı. Hatipler, konuşmalarını tamamladıktan sonra dinleyicilerin sorularını cevaplandırdılar, ardından Postiga Yayınevi’nden çıkan Kırım Ey Güzel Kırım isimli eseri okuyucularına imzaladılar.

 

32. Kitap Kültür Fuarı Beyazıt Ramazan Sohbetleri Takvimi:

21 Temmuz Pazar                   13 Ramazan                İHSAN ATASOY

22 Temmuz Pazartesi             14 Ramazan                GÜRBÜZ AZAK

23 Temmuz Salı                     15 Ramazan                BEŞİR AYVAZOĞLU

24 Temmuz Çarşamba            16 Ramazan                YAVUZ BÜLENT BÂKİLER

25 Temmuz Perşembe            17 Ramazan                ÜSTÜN İNANÇ

26 Temmuz Cuma                  18 Ramazan                NEVZAT BAYHAN

27 Temmuz Cumartesi           19 Ramazan                VEHBİ VAKKASOĞLU

28 Temmuz Pazar                   20 Ramazan                NEJDET SUBAŞI

29 Temmuz Pazartesi             21 Ramazan                TALİP KÜÇÜKCAN

30 Temmuz Salı                     22 Ramazan                PROF. DR. ÇİÇEK DERMAN

31 Temmuz Çarşamba            23 Ramazan                MEHMET CEMAL ÇİFTÇİGÜZELİ

1 Ağustos Perşembe               24 Ramazan                VAHAP AKBAŞ

2 Ağustos Cuma                    25 Ramazan                MEMDUH CUMHUR

3 Ağustos Cumartesi              26 Ramazan                MUSTAFA ARMAĞAN

4 Ağustos Pazar                     27 Ramazan                SADIK YALSIZUÇANLAR

Her gün saat: 18.00- 19.00