‘İftardan Sahura 7 Gün 7 Saat’

Ramazan Etkinlikleri
Genç Hareket, başta Mısır, Suriye, Filistin olmak üzere tüm mazlum Müslüman coğrafya için “Kardeşlik Bedel İster” şiarıyla, “Kardeşlik, Adalet ve Özgürlük için İftardan Sahura 7 Gün 7 Saat” adında bir...
EMOJİLE

Genç Hareket, başta Mısır, Suriye, Filistin olmak üzere tüm mazlum Müslüman coğrafya için “Kardeşlik Bedel İster” şiarıyla, “Kardeşlik, Adalet ve Özgürlük için İftardan Sahura 7 Gün 7 Saat” adında bir dayanışma etkinliği düzenliyor.

Özellikle Mısır’da Rabia-tül Adeviyye Meydanı ile özdeşleşen, başta Müslüman Kardeşler olmak üzere tüm Mısırlı izzet sahibi Müslümanların direnişlerine güçlü bir şekilde destek olmak, Rahmet ayı Ramazan’ı fırsat bilip Dünyanın dört bir tarafında başta Suriye ve Filistin olmak üzere savaş, işgal, ambargo, sürgün, açlık ve sefaletle mücadele eden kardeşlerimiz için duayı öncelemek maksadı taşıyan etkinlikte her gün iftarla başlayan çeşitli programlar olacak. Sahura kadar devam edecek olan günlük program kapsamında Kuran ziyafeti, Türkiye’den ve yurtdışından misafir konuşmaları, teravih namazı, hatim ve teheccüd namazı programları gerçekleştirilecektir. Her gün eller toplu bir şekilde semaya çevrilip tüm mazlum coğrafyanın selameti ve İslam Kardeşliği için dua edilecek.

Genç Hareket, Fatih Saraçhane’de bir hafta boyunca iftardan sahura kadar yaklaşık 7 saat boyunca “Kardeşlik” diyecek, “Adalet” diyecek, “Özgürlük” diyecek. 

GENÇ HAREKET

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme