Yeni Şarkıları İngilizce Olacak

Yerli Müzik
On beş yıldır İngilizce şarkı söylemeyen Mor ve Ötesi yeni İngilizce şarkılarının haberini Side’de verdi. Önceki gün Side 10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında hayranlarıyla Side...
EMOJİLE

On beş yıldır İngilizce şarkı söylemeyen Mor ve Ötesi yeni İngilizce şarkılarının haberini Side’de verdi.

Önceki gün Side 10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında hayranlarıyla Side Limanı’nda buluşan grup ile konser sonrası yeni albüm çalışmalarını ve Side Festivali’ni konuştuk. Yeni bir şarkının müjdesini veren grup solisti Harun Tekin, "15 Ekim tarihi itibarı ile bir İngilizce şarkımız yayınlanacak. Önce internet üzerinden, daha sonra televizyon üzerinden yayınlanacak olan bir klibi de var. 15 yıldır ilk defa bir İngilizce şarkı yapıyoruz ve bu uluslararası bir projenin parçası. Dolayısı ile sanırım önemli bir sürpriz." dedi.

Antalya ve çevre ilçelerden akın akın Side Antik Limanı’ndaki konser alanına gelen binlerce yerli ve yabancı dinleyici, festivalin belki de bu seneki en hareketli konserinde gruba eşlik etti. Side’de tatilini geçirmekte olan turistlerin de ilgi gösterdiği konserde Mor ve Ötesi bir buçuk saat sahnede kaldı. ‘Ayıp Olmaz mı’ isimli parçaları ile başladığı konserde grup, son albümlerinden şarkıların yanı sıra ‘Sevda Çiçeği’, ‘Cambaz’, ‘Küçük Sevgilim’, ‘Deli’, ‘Yaz Yaz’ ve ‘Bir Derdim Var’ isimli parçalarına da yer verdi. Konser boyunca seyirciler ile çok sıcak bir atmosfer yakalayan grup, zaman zaman İngilizce konuşarak yabancı dinleyicilerle de iletişim kurdu.

Bu yıl 10.’su düzenlenen festivale ilgi oldukça fazlaydı. Side Belediye Başkanı A. Kadir Uçar, geçmiş yıllarda festivalin adının duyurulamamasının nedeninin kendi eksikleri olduğunu söylerken, sanat yönetmeni Remzi Buharalı ise festivale gelecek sanatçıları halkın beğenilerine göre seçtiklerini söyledi.

Bütün etkinliklerin ücretsiz izlenebildiği festival, bu yıl Avrupa Festivaller Birliği‘ne (EFA) de üye kabul edildi. Festivalin konser ve gösterilerine Antik Tiyatro, Tarihi Köy Meydanı, Apollon Tapınağı ve Tarihi Liman ev sahipliği yapıyor. Sanatın 10 farklı rengini programında buluşturan Side Festivali’nde toplam 23 etkinlik yer alıyor. Festival, Ensemble Enixus, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Josef Landway, Grup Tanini gibi önemli sanatçı ve toplulukların konserleriyle 29 Ekim’e kadar devam edecek.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme