Sporun yıldızlarından şiddete karşı şarkı

Yerli Müzik
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, birçok başarıya imza atarak Türkiye’nin gururu olan farklı dallardan sporcuları bir araya getirdi. Sporcular, sporda şiddete dur demek için ‘Güçlü Yarınl...
EMOJİLE

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, birçok başarıya imza atarak Türkiye’nin gururu olan farklı dallardan sporcuları bir araya getirdi. Sporcular, sporda şiddete dur demek için ‘Güçlü Yarınlar İçin’ isimli şarkıyı beraber seslendirdi.

Emre Belözoğlu, Arda Turan, Tolga Zengin, Kerem Tunçeri, Aslı Çakır Alptekin, Neslihan Darnel… Onlar Türk sporunun en başarılı isimleri. Bugüne kadar pek çok şampiyonaya adını yazdıran başarılı sporcular, sporda şiddete dur demek için bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı kampanya kapsamında hazırlanan klip ve kamu spotunda yer alan sporcular, özel bestelenen şarkıyı seslendiriyor. Televizyon kanallarındaki spor ve sanat içerikli programlarda, sosyal  medyada, YouTube’da, radyo kanallarında, spor tesislerinde, açık ve kapalı alanlarda, kapalı devre yayın mecralarında bugünden itibaren yer alan şarkının söz ve müziği, İlke Ulaş Kuvanç’a ait. Klibin yönetmenliğini ise Can Saraçoğlu üstlenmiş.

Dostluğun ve sporun birleştiriciliğini anlatan klipte başka kimler yok ki; futbolcular Semih Kaya, İbrahim Toraman, Tolga Zengin, Mehmet Topal, milli karateci Seyda Burucu, milli jimnastikçi Göksu Üçtaş, olimpiyat üçüncüsü güreşçi Rıza Kayaalp, dağcı Tunç Fındık, sualtında dünya  rekortmeni Şahika Ercümen, rallici Burcu Çetinkaya, milli basketbolcular Kerem Tunçeri, Tuğba Palazoğlu, milli tekvandocu Bahri Tanrıkulu, milli voleybolcu Neslihan Darnel, milli atletler Aslı Çakır Alptekin, Gamze Bulut, dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu, tekerlekli sandalye basketbolundan Özgür Gürbulak, Bülent Yılmaz, milli snowboardcu ve rallici Çiçek Güney.

Ünlü sporcuların seslendirdiği “Güçlü Yarınlar İçin” isimli şarkıya kulak verelim: Güzel bir geleceğe / El ele yürümek için / Düşlerimizi başarmak, / Yeni rekorlar kırmak için / Sahalarda şiddete / Sevgiyle, dur demek için / Birlikte yürüyelim / Güçlü yarınlar için…

Klibin kamera arkasını ve kamu spotunu izlemek isterseniz yapmanız gereken http://gsb.gov.tr/medya/Sporklip2013/ adresine tıklamak.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme