Sevcan Orhan, Yeni Albümüyle Geliyor

Yerli Müzik
Türk Halk Müziğinin geleneksellikten evrenselliğe uzanan yolun modern yüzü Sevcan Orhan, farklı bölgelerden özenle seçilmiş türküler, besteler ve şarkılardan oluşan yeni albümüyle müzik severlerle bul...
EMOJİLE

Türk Halk Müziğinin geleneksellikten evrenselliğe uzanan yolun modern yüzü Sevcan Orhan, farklı bölgelerden özenle seçilmiş türküler, besteler ve şarkılardan oluşan yeni albümüyle müzik severlerle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyor.

 

Albümün ilk tanıtım konseri 12 Nisan’da ‘Balans’ta birçok ünlü isminde katılımıyla gerçekleşecek.

 

“Zemheriden Ötesi Bahar” isimli albümde çok önemli isimlerin eserleri bulunuyor. Sözleri Sezen Aksu ve Meral Okay’a ait olan “Var Git Turnam”, Ahmet Kaya ve Yılmaz Odabaşı’nın eseri olan “Yakarım Geceleri” sanatçının kendi tarzı dışında öne çıkan parçalar arasında yer almakta.

 

Toplam 14 parçadan oluşan albümün fotoğraf çekimleri sanatçının özellikle tercih ettiği mekan olan İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Koray Kasap tarafından gerçekleştirildi.

 

Alanında yetkin pek çok müzisyenin sazlarıyla eşlik ettiği Bu albümün müzik yönetmenliğini Cihan Orhan, aranjörlüğünü ise Önder Meral üstlendi.

 

Hem İ.T.Ü Türk Müziği Konservatuarı, şan bölümünde üslup ve repertuar dersleri veren, hem de Türkiye ve Avrupa’daki yoğun konser programını devam ettiren Sevcan Orhan, bu günlerde aldığı birçok TV program teklifini de değerlendirmek istiyor. Daha öncede TRT’de 4 yıl aralıksız program yapan sanatçı, TV programlarını da değerlendirip yeni albümüyle birlikte bu projeleri de gerçekleştirmek istiyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme