Selda Bağcan’ın 40 yıllık serüveni

Yerli Müzik
Benzersiz yorumuyla Türkiye’nin yanı sıra dünyada da geniş bir hayran kitlesine sahip sanatçı Selda Bağcan 40’ıncı yılını ‘Selda Bağcan-40 Yılın 40 Şarkısı’ albümüyle kutluyor. Sanatçı Bağcan’ın özenl...
EMOJİLE

Benzersiz yorumuyla Türkiye’nin yanı sıra dünyada da geniş bir hayran kitlesine sahip sanatçı Selda Bağcan 40’ıncı yılını ‘Selda Bağcan-40 Yılın 40 Şarkısı’ albümüyle kutluyor. Sanatçı Bağcan’ın özenle seçtiği 40 ‘hit’ şarkısının, orijinal kayıtlarıyla yer aldığı albüm, Majör Müzik etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda satışa çıktı. Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve siyasi duruşu ile farklı kategorilerde incelenen Bağcan’ın; 1971’de başlayan sanat hayatında seslendirdiği şarkıların yer aldığı albümde ayrıca, sanatçının biyografisi ile 40 yıllık müzik ve siyasal yaşamının kronolojik olarak anlatıldığı bir bölüm bulunuyor.

‘40 Yılın 40 Şarkısı’ serisinin ilki olan albüm, gelecek aylarda da sınırlı sayıda LP (Long Play) olarak da müzikseverlerle buluşacak.

Birgün’de yer alan habere göre Bağcan; tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir sanatçı. ABD’de The Times gazetesinde yayınlanan ‘Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar’ listesindeki 81 ismin arasına ‘Efsane Anadolu Şarkıcısı’ olarak adını yazdıran Bağcan; İngiltere’de ise ünlü Rolling Stones dergisinin ‘100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali’ listesinde yer alıyor. Elijah Wood, Antony Hegarty, Florence Welch gibi birçok dünya starının hayran olduğu sanatçının albümleri ise, özellikle DJ’ler ve araştırmacı müzisyenlerin büyük ilgisini çekiyor. Sesiyle, hayatı, acıyı ve isyanı bambaşka bir yorumun ışığında sunan Selda Bağcan; hem yeni albümler yapmaya, hem de dünyanın farklı yerlerinde konserler vermeye devam ediyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme