Şarkı Yeni Değilmiş!

Yerli Müzik
Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Paul Anka, şarkının yayımlanmasının üzerinden birkaç saat geçtikten sonra "This Is It"in sözlerini Michael Jackson ile birlikte yazdıklarını belirterek, Jackson...
EMOJİLE

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Paul Anka, şarkının yayımlanmasının üzerinden birkaç saat geçtikten sonra "This Is It"in sözlerini Michael Jackson ile birlikte yazdıklarını belirterek, Jackson’ın varislerine dava açacağını söyledi.

Anka’nın ilk kez 18 yıl önce Porto Rikolu bir şarkıcı tarafından okunduğu ortaya çıkan şarkıyla ilgili tepkisine hızla yanıt veren Jackson varisleri, 68 yaşındaki sanatçının şarkının haklarının yüzde 50’sine sahip olduğunu duyurdu.

Geçmişi 1983’lere uzanan ve "I Never Heard" olarak bilinen "This Is It"in sözlerini Jackson ve Anka’nın birlikte yazdığı, şarkının Anka’nın albümüne konmasının planlandığı, ancak ikilinin aralarının bozulması üzerine şarkının kayıt bantlarının Jackson’da kaldığı, daha sonra da Anka‘ya gönderildiği bildirildi.

"This Is It"in, Anka’nın şarkıyı verdiği Sa-Fire lakaplı Porto Rikolu şarkıcı tarafından 1991 yılında okunduğu bildirildi. "I Never Heard" ve "This Is It"in vokalleri ve piyano dizelerinin aynı olduğu, ancak Jackson kardeşlerin yeni kaydında bazı eklemeler yapıldığı belirtiliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme