Önce Ödül Sonra Konser

Yerli Müzik
Bir asırlık köklü bir geçmişi olan Üsküdar Emin Ongan Musiki Cemiyeti’nin konser salonunda belki de tarihinde ilk kez rock müzik ezgileri yankılandı. 2009 MTV Avrupa Müzik ödüllerinde "Avru...
EMOJİLE

Bir asırlık köklü bir geçmişi olan Üsküdar Emin Ongan Musiki Cemiyeti’nin konser salonunda belki de tarihinde ilk kez rock müzik ezgileri yankılandı. 2009 MTV Avrupa Müzik ödüllerinde "Avrupa’nın En İyi Sanatçısı" seçilen Manga grubunun solisti Ferman Akgül, öğrencisi olduğu cemiyetten başarı plaketi alınca grubuyla birlikte mini bir konser verdi. Son albümlerinde Klasik Türk Müziği ezgilerine yer veren Manga’nın solisti Ferman Akgül "Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmalıyım" diyerek iki ay önce Üsküdar Emin Ongan Musiki Cemiyeti‘nin kapısını çaldı. "Hiç torpil yapmadılar, sınava girdim" diyen Akgül sınavı başarıyla geçince repertuvar derslerine başladı.

ÜNLÜŞARKICILARIN OKULU

7’den 70’e herkesin öğrenci olarak kabul edildiği cemiyetten çok etkilendiğini anlatan Akgül "Yadırgayanlar olsa da herkes destek oldu. Hocalarımız MTV yarışması nedeniyle derslerinde bize destek çağrısı yapıp SMS göndererek oylamaya katıldılar" dedi. Yarışmada kazanılan başarı için Manga’nın bir plaketle ödüllendirildiği cemiyette grubun da bir sürprizi oldu: Öğrenci ve hocalar için küçük bir konser veren Manga herkesi coşturdu. Cemiyette Ferman Akgül dışında, Müzeyyen Senar, Ahmet Özhan, Şükran Ay, Tarkan, Yıldırım Bekçi, İnci Çayırlı, Nadide Sultan gibi pek çok ünlü müzik eğitimi aldı.

Tarkan sempatik, Özhan duyguluydu

Cemiyetin Başkan Yardımcısı Alaaddin Pakyüz‘ün, tanınmış öğrencileriyle ilgili izlenimleri şöyle:

Tarkan: Çok sempatik, sevimli bir çocuktu. Meraklı ve çok yetenekliydi. Arkadaşları arasında sevilirdi. Hep bir Tarkan lafı vardı ama ben onu başka bir öğrenciyle karıştırmışım. Bir gün odama gelip "Tarkan benim" deyince şaşırdım.

Nadide Sultan: Çok sevdiğim bir öğrencimdi. Meraklıydı, her şeyi danışırdı.

Ahmet Özhan: Çok duyguludur. Notaları gözleri dolarak teksir eder, okudukça ağlardı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme