Les Musiciens de Saint-Julien’den Barok Müzik

Yerli Müzik
Fransız tulumunda ve flütte topluluğun müzik direktörlüğünü yapan François Lazarevitch, laternada Anne-Lise Foy, kemanda Basile Brémaud, piyanoda Daria Fadeeva ve soprano Françoise Masset&rsquo...
EMOJİLE

Fransız tulumunda ve flütte topluluğun müzik direktörlüğünü yapan François Lazarevitch, laternada Anne-Lise Foy, kemanda Basile Brémaud, piyanoda Daria Fadeeva ve soprano Françoise Masset’ten oluşan ve uluslararası birçok festivalde yer alan ünlü topluluk; Lully, Charpentier, Bach ve Telemann gibi bestecilerin eserlerinin yanı sıra, Saray havaları (Et la fleur vole) ve erken dönem İskoç müziğinden oluşan repertuarları ile müzik tutkunlarına unutulmaz bir konser sunacak.

Uluslararası birçok festivalde yer alan Les Musiciens de Saint-Julien, Lully, Charpentier, Bach ve Telemann gibi bestecilerin önemli eserlerinin yanısıra, Saray havaları (Et la fleur vole), erken dönem İskoç müziği gibi az bilinen repertuara da yönelmiş. Ayrıca, Marie-Genevieve Massé yönetimindeki L’Eventail isimli Barok dans topluluğunun Métamorphose isimli performanslarına, Vincent Tavernier yönetimindeki Les Malins Plaisir Topluluğu’nun, Lully’nin müziği eşliğindeki Moliere’in Monsieur de Pourceaugnac tiyatro performanslarına eşlik edecek.

Les Musiciens de Saint-Julien, Avrupa ve Amerika’da, Salle Cortot(Paris), the Osterfestival Tirol, La Maison Française (Washington), the Ciclo de Musica Antigua (Mexico City), gibi önemli salonlarda ve festivallerde çalmıştır.

François Lazarevitch ve Les Musiciens de Saint-Julien’in, “Fransa’da Gaydanın 1000 Yılı” başlıklı 7 CD’den oluşan bir kaydı Alpha Firması’nca piyasaya sürülmüştür. Bu serinin “”Et la fleur vole” başlıklı ve 1600’lü yıllara ait saray havaları ve dans müziklerinden oluşan 5. CD’si prestijli Diapason d’or ödülüne layık görülmüştür.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme