Kerem ile Caz Havası

Yerli Müzik
Kanyon’da caz havası başlıyor. Dünyaca ünlü caz sanatçısı Kerem Görsev, 10 Ekim’de Kanyon’da dinleyicileriyle buluşuyor. Türkiye’de caz müziğin öncülerinden olan ve cazın geniş...
EMOJİLE

Kanyon’da caz havası başlıyor. Dünyaca ünlü caz sanatçısı Kerem Görsev, 10 Ekim’de Kanyon’da dinleyicileriyle buluşuyor. Türkiye’de caz müziğin öncülerinden olan ve cazın geniş kitlelere sevdirilmesi için çalışan Kerem Görsev, Caz Havası’nın yeni sezonunda sahne alan ilk isim olacak. Usta cazcı bu özel konserde, 2003 yılında New York’ta Russell Gunn, Eric Revis, Alvester Garnett ve Marcus Strickland gibi günümüzün önemli caz yıldızlarıyla birlikte kaydettiği dokuzuncu albümü ‘Meeting Point’ten şarkılara yer verecek.

Piyanoda Kerem Görsev, kontrabasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’dan oluşan Kerem Görsev Trio, saat 13.00’te sevenleriyle buluşacak.

MÜZİĞE ALTI YAŞINDA BAŞLADI

Müzik hayatına 6 yaşındayken İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda başlayan Kerem Görsev, daha sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda müzik eğitimine devam etti. Caz tutukusu konservatuar yıllarında başlayan Kerem Görsev, çeşitli klüplerde ve konserlerde birçok Türk ve yabancı müzisyenle çalma imkanı buldu.

Ed Howard, Rabin Kenyata, Doris Troy, Vinnie Night, Eric Revis, LaVerne Butler, Allan Harris, Clifford Jarvis, Harvey Thompson, Russell Gunn, Steve Kirby, Alvester Garnett ve Marcus Strickland bu sanatçılardan bazıları oldu. Sanatçı, Eskişehir Festivali’deki iki konserde Elvin Jones Jazz Machine grubunda çaldı. İlk beste denemelerine 1990 yılında başlayan sanatçı, bugüne kadar aralarında ‘Hands and Lips’, ‘I Love May’, ‘For Murat’, ‘Laid- Back’, ‘Existence’, ‘Meeting Point’in de bulunduğu onlarca albüm çıkardı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme