‘Kayıp Şarkılar’a CHP’li belediyeden Kürtçe vetosu

Yerli Müzik
CHP’li belediyenin düzenlediği festival kapsamında yapılacak ‘Anadolu’nun Kayıp Şarkıları’  konseri, repertuarda Kürtçe şarkı olduğu için engellendi. Festival’daki Kürtçe şarkı skandalı, sanatçı ...
EMOJİLE

CHP’li belediyenin düzenlediği festival kapsamında yapılacak ‘Anadolu’nun Kayıp Şarkıları’  konseri, repertuarda Kürtçe şarkı olduğu için engellendi. Festival’daki Kürtçe şarkı skandalı, sanatçı Devrim Kaya’nın tweetiyle ortaya çıktı. Kaya olayı Twitter’ den anlattı: “Dostlar Kuşadası gibi bir yerde tehdit geldiği için konseri iptal etmemiz isteniyor şaka gibi. Ve iptal. Projede Kürtçe şarkılar var diye vatan elden gidiyor paniği yaşandı. Söyleyecek şey bulamıyorum.”

 Albümün yapımcısı Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık da olayı doğruladı. Saltık, “Anadolu’nun Kayıp Şarkıları’nı çıkaralı 4 yıl oldu. Daha önce de onlarca konser verildi. Filmi de olay oldu” dedi.

İptalin nedeni teknik

Kuşadası’nın CHP’li Başkanı Esat Altıngün ise suçlamaları reddetti. Belediyenin ‘Kürtçe söylemeyin halk galeyana gelir’ sözlerini kullanmadığını söyleyen Başkan Esat Altıngün, “Kültür dairesindeki arkadaşlar ‘teknik nedenden dolayı iptal oldu’ dedi.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme