Karşınızda ‘Yalın’ Bir Site

Yerli Müzik
Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Yalın, yenilenen web sayfasıyla dünya çapında başarı kazanmak istiyor. Yalın’ın web sayfasını tasarımcılar dünya starlarının sayfalarını inceledikten sonra...
EMOJİLE

Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Yalın, yenilenen web sayfasıyla dünya çapında başarı kazanmak istiyor. Yalın’ın web sayfasını tasarımcılar dünya starlarının sayfalarını inceledikten sonra hazırlamışlar. Çizgi roman mantığı ile ilerleyen sayfalar, okundukça kayan bir yapıda ilerliyor. Serüven başlığı altına saklanan menü başlıklarında ise çizgi roman serilerinin isimlendirilmesine gönderme yapılmış.

Sitede yer alan "Yalın Cümleler" bölümünde, hayranlarına hem yazısıyla hem de sözlü olarak hitap eden Yalın, üye olanların girebileceği bölümlerde sayfalar arası özel uçağıyla gezinti yapıyor. Ayrıca sanatçının kişisel bilgileri, sevdikleri ve sevmedikleri, geleceğe yönelik planları ve aşk konusunda düşünceleri ile bütün özel fotoğrafları ve son konser çekimleri de anında hayranlarına ulaşabiliyor.

Sitede çok özel bir proje olarak yer alan "Yalın Shop" da sanatçı konserlerde giydiği kıyafetleri ya da çok özel eşyalarını açık artırmayla satarak gelirini de yardım derneklerine bağışlıyor.

Sitenin en önemli kısımlarından "Yalın Stüdyoda" sayfasında, bütün albümleri sırasıyla seçerek, her bir parçayı ayrı ayrı dinlemek mümkün. Parçaları dinlerken, aynı anda şarkının sözleri de okunabiliyor. Şimdiye kadar yaptığı tüm video klipleri de izleme imkanı bulunabilen sitenin alt yapısında programlama açısından en ileri teknoloji kullanılmış. Bu bölümde ayrıca video kliplerinin kamera arkasını da hiçbir kesinti olmadan, screaming olarak izlenebiliyor. Programlama, animasyon ve tasarımın bütünleştiği bu sitede, çok özel bir yapı uygulanıyor.

Genel yapısı flash olan sitede, yazı bulunan sayfalar normal html/asp olarak programlanmış. Dünyada çok az benzeri olan Flash-Asp ilişkisi bu sitede Dhtml kullanılarak uygulanmış. Bu nedenle sayfalar sanki animasyonun bir parçasıymış gibi göze çarpıyor. Sitede ayrıca 3D programları da bolca kullanılmış.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme